Досвідчені дачники розповіли про способи використання марганцівки
Розповімо, як це зробити.
Перед тим як насіння потрапить у землю, воно має пройти короткий курс фіолетової “чистки”. Легкий розчин марганцівки (1 грам на 1 літр води) знезаражує насіння від грибків і вірусів, що можуть дрімати на оболонці. Зерна витримують у цьому розчині 15–20 хвилин, після чого промивають чистою водою.
Місткість миють з господарським милом, а потім обробляють міцним розчином марганцівки. Це дозволяє позбутися збудників хвороб і шкідливих бактерій, які можуть причаїтися в дрібних тріщинах або на стінках.
Земля, особливо з теплиць або горщиків, не завжди така чиста, як здається. Втім, досить полити ґрунт розчином слабкої концентрації (до 0,1%) і дати йому кілька днів “відпочити”.
Марганець, як ви знаєте, — не лише антисептик, а ще й мікроелемент, потрібний рослинам для фотосинтезу й росту. Його дефіцит — часта причина пожовклого листя, особливо у винограду, буряків та томатів. Тож у цьому випадку допомагає обприскування дуже слабким розчином (0,05%). Щоправда, тут, головне, не перестаратися, інакше листя отримає опіки.
Фітофтора діє нишком. Але марганцівка — її гідний суперник. Обприскування розчином (2 грами на 10 літрів води) на ранніх стадіях розвитку томатів або картоплі знижує ризик зараження. Варто проводити обробку до появи симптомів.
Ця грибкова напасть легко охоплює кабачки, огірки, аґрус та інші культури. Але регулярне обприскування рослин розчином марганцівки (1 грам на 10 літрів води) допомагає не допустити хворобу.
Наприкінці сезону марганцівка конче необхідна. Її розчином миють стіни теплиці, полиці та навіть стелі. Так знищується патогенна мікрофлора. У погребах обробляють дерев’яні стелажі, підлогу і стіни, запобігаючи появі цвілі й грибка.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень