19.04.2025 18:16

Перед посівом замочую насіння огірків в цьому розчині. Результат — по 10 кг врожаю з кожної рослини

Схожість підвищується в рази, а рослини виходять міцні та родять так щедро, що тільки встигай збирати врожай. З огірками це може зробити розчин, приготування якого обійдеться усього в кілька гривень.
Автор: Людмила Кондратюк

Перед висіванням огірків досвідчені городники завжди оброблюють насіння. Багато хто пропускає цей етап, а потім дивується, що рослини мляві та погано родять. А причина в тому, що насіння не було правильно підготовленим, що призвело до поганого проростання та розвитку. Але в чому саме його варто замочувати? Є декілька перевірених і, що важливо, доступних методів, які гарантують дуже хороший результат.

Один із найпопулярніших засобів — розчин гумату калію. Це натуральна речовина, яка не шкодить ні рослинам, ні городу, але стимулює ріст на всіх етапах. Для підготовки вистачить 1 мл гумату, який потрібно розчинити у 100 мл теплої води. Витримайте насіння у цьому засобі близько 2 годин. Після цього насіння стане трохи товстішим і його можна висаджувати або в стаканчиках для розсади, або одразу на городі.

Городники розповіли, в чому замочити насіння огірків для рекордного врожаюГородники розповіли, в чому замочити насіння огірків для рекордного врожаю
Городники розповіли, в чому замочити насіння огірків для рекордного врожаю

Інший варіант — звичайний аптечний 3% перекис водню. Зазвичай він використовується для дезінфекції. Але для стимулювання росту цей засіб також підходить добре. До речі, якщо насіння зберігалося невідомо як, то перекис дозволить прибрати бактерії та розм’якшити оболонку, щоб огірки краще сходили та росли міцнішими. В перекисі насіння треба витримувати теж 2 години.

Магазинне насіння зазвичай продають вже обробленим. Якщо на пакуванні чітко цього не вказано, а зернятка не мають кольорової оболонки, то все ж варто їх замочувати. Під час замочування насіння обов’язково слідкуйте за ним. Ті зернятка, які одразу спливають, викидати не потрібно, бо за пів години вони можуть опуститися. Але якщо навіть після розм’якшення вони не потонули, тоді їх краще не висівати.