25.04.2025 19:29

Цибулю тепер не саджу “на око”: є схема з сірниками — пробуйте, не пошкодуєте. “Дідівський” метод на всі 100

Завдяки цій схемі цибуля росте рівненько й добре формується. Нічого складного немає, треба тільки коробка сірників. Спробуйте саджати таким методом, і до старих звичок повертатися не захочете.
Автор: Людмила Кондратюк

Урожай цибулі залежить не лише від сорту чи добрив, а ще й від дрібних, але важливих моментів: коли посадити, як підготувати землю або якої відстані між цибулинами дотримуватися. Часто люди просто кидають її “на око”, а потім дивуються, чому то дрібна, то стрілку пустила, то гниє. Насправді є прості методи, які перевірені роками й дають стабільний результат. Один з таких — схема з сірниковою коробкою, яка допомагає робити відстань ідеальною.

Але почати потрібно з підготовки сіянки. У першу чергу необхідно її перебрати, щоб викинути суху та гнилу. Після цього покладіть цибулю в тепле місце на 1-2 доби. Наприклад, поруч з батареєю. Але вона має бути саме теплою, не гарячою.

Не зайвим буде перед просушуванням на декілька годин замочити її в слабкому розчині марганцівки чи солі. Така процедура дозволить продезінфікувати сіянку. Порядок має бути саме такий. Якщо продезінфікуєте цибулю після сушіння, то в цьому не буде ніякого сенсу. А посадка вологої сіянки — це майже гарантія подальшого гниття.

Аграрії поділилися найкращою схемою посадки цибуліАграрії поділилися найкращою схемою посадки цибулі
Аграрії поділилися найкращою схемою посадки цибулі

Варто також обирати правильний момент для висаджування. Найбільш сприятливі дні у березні й квітні вже минули. У травні такими будуть 5-8 та 14-17 числа. Загалом же саджати цибулю навесні можна тоді, коли земля вже прогрілася хоча б до 8°C на глибині 10 см, температура повітря вдень тримається на рівні 10°C, а вночі — 3°C.

Ґрунт потрібно підготувати заздалегідь. Він має бути добре дренованим і підживленим. Не забувайте про правило сівозміни. Якщо на грядці до цього росли цибулеві — одразу минайте її. Найкращими попередниками є бобові, капуста та томати.

Тепер щодо відстані. Тут і стає в пригоді сірникова коробка. Зазвичай вона має довжину 4–6 см, тобто саме те, що треба між цибулинами. Тобто можна відміряти коробкою потрібну відстань. Між рядами треба 20-30 см. Тобто близько 5-6 коробок. Щільніше цибулю саджати не варто, так ви отримаєте не більше врожаю, а лише дрібні головки.