Більшість городників мають один і той же перевірений метод приготування компосту: бур’яни, кухонні відходи, трохи сухого листя, скошеної трави та дрібних гілок. Метод дійсно непоганий, бо дозволяє отримати хороше добриво. Але його можна зробити значно ефективнішим, якщо додати до компосту всього 1 компонент.
Мова про звичайну деревну золу, яка залишається в грубці чи після багаття. Наші бабусі завжди використовувати її на городі, тому врожай у них був значно кращим. А все тому, що попіл лише здається сміттям. Насправді ж у ньому міститься дуже багато поживних речовин: калій, кальці, фосфор та інші мікроелементи. І всі в доступній для рослин формі. А ще зола може регулювати кислотність ґрунту, створюючи комфортніші умови для городини.

І хоча попелу достатньо, щоб значно покращити якість компосту, можна додати ще кілька компонентів, щоб він став ще поживнішим. Наприклад, кропиву. Ви могли бачити рецепти рідкого добрива з нею. Але з у готовому компості ви зможете отримати значно більше корисні від цього “бур’яну”. Збираєте її, трішки подрібнюєте, додаєте до компосту. Кропива містить багато азоту, завдяки якому мікроорганізми ефективніше розкладають органіку.
Також ваш город може рости не мов на дріжджах, а буквально на них. Знову ж, дріжджові настої відомі майже всім господарям. А от про те, що ними можна поливати компост, мало хто чув. Вони також стимулюють мікроорганізми, що відповідають за розкладання органіки. Головне правильно підготувати розчин. На 1 л теплої води знадобиться 10 г сухих або 50 г свіжих дріжджів та 2 столові ложки цукру. Через кілька годин розчин можна розвести у 10 л води та полити компост. Але розподіляйте дріжджову підживку рівномірно, а не просто полийте одне місце.