Квітникарі розповіли про сезонну підгодівлю лілій
Ось як правильно це робити протягом сезону.
Коли ще земля прохолодна, а листя тільки пробивається назовні, настає час першої підгодівлі. У цю мить закладається сила всього майбутнього сезону. Тому рекомендації наступні:
Коли лілії вже випустили бутони, але ще не розцвіли, то настає друга, надзвичайно важлива підгодівля. Її роль — наситити рослину мікроелементами для пишного та тривалого цвітіння. У цей час підживлюйте квіти комплексним мінеральним добривом з підвищеним вмістом калію і фосфору. Ідеальний варіант — “Кеміра люкс”, “Агролюкс” або будь-яке для квітучих рослин. Дозування здійснюйте згідно з інструкцією на упаковці, як правило, 20 г на 10 л води. Оброблюйте розчином прикореневу зону та обприскуйте листя для швидкого засвоєння.
Пишні квіти — це важка праця для лілії. Щоб цвітіння тривало довше, а сама рослина не виснажилась, варто додатково підживити її. Для цього знову вносьте калійно-фосфорну підгодівлю. Тут добре працюють зольні настої: 1 склянку золи у 10 л теплої води потрібно настояти добу, а тоді полити під корінь. Через тиждень повторіть обробку для зміцнення квітконосів.
Коли остання пелюстка опадає, багато хто вважає, що турбота закінчилась. Але саме тепер закладається основа наступного сезону. Що ж необхідно зробити? Ну, по-перше, обрізати квітконос, залишивши стебло, яке ще живе і живить цибулину. По-друге, підгодувати рослину фосфорно-калійним добривом (наприклад, суперфосфатом або калімагнезією), а також важливо забезпечити помірний полив, щоб цибулина наростила міць до зими.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень