Садівники розповіли, як врятувати рослини в саду від спеки
З кінця весни та усе літо рослини в саду часто страждають від перегріву й нестачі вологи. Листя вʼяне, ґрунт пересихає буквально за кілька годин, а на деревах помітно знижується ріст і утворення нових пагонів. Щоб уникнути такого виснаження саду, кмітливі садівники радять зайнятися мульчуванням рослин.
Мульча утримує вологу в землі, не дозволяючи їй швидко випаровуватись, а також захищає кореневу систему від перегріву і виконує декоративну функцію. У спеку ґрунт без прикриття може прогріватись до надмірно високих температур, що негативно впливає на життєдіяльність мікроорганізмів і самих рослин. Великий плюс ще й в тому, що мульча перешкоджає росту бурʼянів.
Для цього можна використовувати як органічні, так і неорганічні матеріали. Найбільш поширений варіант серед садівників – кора хвойних дерев. Вона довговічна, виглядає дуже естетично та ще й поступово покращує структуру ґрунту. Добре працює і деревна тріска, яка ефективно зберігає вологу. Під плодові дерева часто кладуть солому або сіно – вони створюють приємний мікроклімат біля коренів, хоч і потребують періодичного оновлення.
З неорганічних варіантів часто використовують гранітну крихту чи гальку – це довговічні й декоративні матеріали, які підходять для садів з ландшафтним дизайном. Агроволокно теж користується популярністю: воно надійно блокує ріст бурʼянів й дає можливість повітрю вільно проходити до коріння.
Та не забувайте про важливі нюанси. Мульчу потрібно укладати шаром від 5 до 10 сантиметрів – цього достатньо, щоб захистити ґрунт і не створити надмірну вологість. При цьому не слід засипати сам стовбур дерева: залиште вільне коло діаметром 5-10 сантиметрів навколо. Також важливо періодично перевіряти стан мульчі, адже з часом вона ущільнюється, втрачає свої властивості або починає розкладатися, тож її потрібно оновлювати.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень