01.05.2025 15:24

Дідусь з сусіднього села навчив економити на поливі: 3 прості поради, які варто знати кожному дачнику

Влітку питання поливу стосується кожного! Городники поділилися хитрощами, які допомагають зберегти вологу навіть у спеку й не витрачати зайвої води на кожну грядку.
Автор: Олександра Чумак

Коли температура бʼє всі рекорди, а дощі обходять стороною, город перетворюється на справжнє випробування для рослин і для тих, хто ними опікується. Але спека – ще не вирок. Є кілька перевірених способів, які допомагають значно зекономити на воді і при цьому не втратити врожай.

Перш за все, варто памʼятати про так званий “сухий полив”. Його суть у регулярному розпушуванні ґрунту після дощу або поливу. Якщо пройтися по землі граблями на глибину приблизно 5-7 сантиметрів, це допоможе зруйнувати тонкі капіляри в ґрунті, через які волога активно випаровується. Як наслідок – на поверхні утворюється своєрідна “корочка”, яка зберігає воду внизу.

Агрономи розповіли, як можна зекономити на поливі рослин в сезонАгрономи розповіли, як можна зекономити на поливі рослин в сезон
Агрономи розповіли, як можна зекономити на поливі рослин в сезон

Крім того, така процедура покращує доступ повітря до коренів, що пришвидшує ріст овочів. Наприклад, морква чи буряк, вирощені у пухкому ґрунті, виростають значно солодшими і більшими. Якщо ж земля дуже тверда, її краще трохи зволожити за годину до розпушування – це спростить процес і збереже структуру грядки.

Ще один хитрий прийом – висадка так званих “рослин-синоптиків”. Це культури з потужним листям і глибоким корінням, як-от кукурудза, соняшник чи гарбуз. Їхня зелень створює тінь, а коренева система не дає волозі втекти з глибоких шарів ґрунту. Якщо посадити такі рослини з північного боку від томатів, кабачків чи огірків, вони візьмуть на себе частину сонячного навантаження.

Агрономи розповіли, як можна зекономити на поливі рослин в сезон

А щоб утримати вологу навіть уночі, городники роблять прості пастки для роси. Між грядками можна вкопати перевернуті пластикові пляшки без дна, наповнені камінцями і сухою травою. Усередині накопичуватиметься конденсат, який повільно зволожуватиме землю. Можна також натягнути над рослинами стару мішковину чи агроволокно. Зранку на них осяде роса, яка поступово потрапить у ґрунт.