“Викинь, і не ганьбися”: городниця з 50-річним стажем показала, який часник не можна садити восени

Розглянемо п'ять типів зубчиків часнику, які не підходять для посадки під зиму, якщо ми сподіваємося отримати хороший урожай у наступному сезоні.

По-перше, пошкоджені зубчики слід відразу відкинути. Будь-які зовнішні дефекти — подряпини, гнилість, темні цятки, зім’ятість, сухість і в’ялість — є показниками бракованого матеріалу. Часто дачники не хочуть викидати торішній сухий часник і використовують його для посадки, але з такого матеріалу гарного врожаю не отримаєш.

Такий часник краще використати в їжу, хоч його аромат уже не буде таким насиченим, або ж просто викинути.

По-друге, важливо дотримуватися однакового розміру зубчиків у межах однієї грядки. Великі головки слід висаджувати з одного боку грядки, середні — з іншого. Це допоможе сходам з’явитися одночасно і дозволить дотримуватися правильної дистанції між рослинами. Якщо висаджувати зубчики впереміш, грядка матиме неоднорідний вигляд, і врожай буде гіршим через нестачу простору для деяких рослин.

Городники розповіли, який зубчики часнику не підходять для посадки
Городники розповіли, який зубчики часнику не підходять для посадки

Третій тип — зубчики четвертого та п’ятого покоління. З часом часник вироджується, і його урожайність знижується. Щоб уникнути цього, кожні три роки варто оновлювати посадковий матеріал, вирощуючи часник із бульбочок.

Також не рекомендується висаджувати дрібні зубчики. Деякі недосвідчені садівники використовують великі зубчики на кухню, а дрібні — для посадки, оскільки їх важко чистити. Якщо посадите дрібні зубчики, виростуть маленькі головки, які важко буде використати. Тому краще беріть для посадки середні та великі зубчики, а дрібні додавайте в їжу.

І останнє – дачники не рекомендують купувати для посадки часник із супермаркету. Навіть якщо він проросте, зберете дуже мало врожаю. Швидше за все, цей часник привезли з теплих країн, де він росте набагато краще, ніж у нас. До того ж, виробники часто обробляють його хімікатами або пошкоджують паросток, щоб він не проростав. Якщо не маєте свого посадкового матеріалу, зайдіть у садівничий магазин і придбайте його там.

Популярне

Подібні новини