01.05.2025 19:03

5 грамів у лунку – і цибуля росте як шалена: головки виростають розміром з кавун, жодного пожовклого пір’я

Цибуля – це одна з найпопулярніших культур на городі, адже вона невибаглива у догляді та широко використовується в кулінарії. Однак навіть така рослина вимагає правильного підходу для рясного врожаю.
Автор: Маргарита Красюк

У цьому матеріалі садівники та городники з багаторічним досвідом вирішили розповісти дачникам, що потрібно обов’язково додати в лунку під час посадки цибулі, щоб у результаті вона приємно потішила неймовірно щедрим та якісним урожаєм. Зокрема, після застосування такого добрива цибулини виростуть розміром аж з два кулаки, а пір’я не буде жовтіти.

Важливе підживлення для багатого врожаю великої та ароматної цибулі

За словами експертів, практично всім видам цибулі вкрай необхідний родючий ґрунт з нейтральною реакцією. Грядка повинна розташовуватись на дуже добре освітленій ділянці. Важливо враховувати, що на важких, кислих і вологих ґрунтах рослини почуваються досить некомфортно.

Під час посадки цибулі в кожну лунку досвідчені садівники рекомендують обов’язково додати п’ять грамів деревної золи. Вона ефективно збагачує землю калієм, кальцієм та іншими важливими, корисними мікро- та макроелементами, а також помітно зменшує кислотність ґрунту.

Додаю лише 5 грамів цього дармового засобу – і цибуля росте як на дріжджах: головки розміром з кавун

Окрім того, у грядку бажано внести під перекопування 10 грамів сульфату калію та 20 грамів суперфосфату на один квадратний метр. Такі “потужні” добрива допоможуть забезпечити цибулю всіма необхідними елементами, зокрема калієм і фосфором, які надзвичайно важливі для активного росту неймовірно великих та ароматних цибулин.

Таким чином, додавання деревної золи та мінеральних добрив під час посадки цибулі створює ідеальні умови для її росту та розвитку, забезпечуючи фантастично великий і здоровий урожай без пожовклого пір’я.

На замітку:

Вирощування цибулі поряд з будь-якими іншими культурами – це природний засіб для надійного захисту від різноманітних шкідників, адже вона виділяє насичені запахи, які вкрай не подобаються комахам і змушують їх залишати вашу городню або садову ділянку.