Килим – популярний предмет інтер’єру у багатьох будинках. Комусь подобається, килим лежить у кожній кімнаті та покриває абсолютно кожен сантиметр площі підлоги. Хтось віддає мінімалістичним варіантам для оздоблення власної квартири чи будинку. Хай там як, але питання очищення килимів актуально для кожної категорії населення.
Як очистити килим у домашніх умовах
Ми купуємо килими у своє житло, сподіваючись покращити інтер’єр і зробити його комфортним і затишним. Втім, з часом навіть якісний виріб може втратити первозданний вигляд, а тому вже не виконує ті функції, заради яких його купували. Килим стає не таким м’яким, вже не гріє, а тільки псує зовнішній вигляд кімнати. Як виправити таку популярну проблему?
Для того, аби повернути килиму красивий вигляд, достатньо його очистити – ви можете зробити це самостійно або віддати його у хімчистку. Коли не слід прати килим самостійно? Якщо ваш будинок чи квартиру прикрашає дорогий виріб з натуральних матеріалів, то краще не намагатись впоратись власними силами. Оскільки палас легко пошкодити, тому краще довірити килим фахівцям.
Як за допомогою правильного прання підійняти прим’ятий ворс? Сіль, сода та крохмаль допоможуть відновити ворс будь-якого килима. Якщо ворс зіпсувався через пил, то потрібно розсипати будь-який з цих продуктів по поверхні килима, залишити на 15-30 хвилин, а потім видалити віником або пилососом. Для кращого та простішого збору продукту краще використовувати вологу щітку середньої жорсткості. Рухайтесь у напрямку ворсу, намагаючись не намочити сильно килим.