Городники розповіли, які добрива не варто використовувати при пересадці капусти
Деякі з нас, бажаючи “підживити як слід” при пересадці капусти на постійне місце, використовують добрива, які лише шкодять. Так, іноді надмірна турбота — гірша за байдужість. То що ж краще виключити з “добривного” меню капусти на етапі пересадки?
Це — свіжий гній, бо він містить велику кількість аміаку, який, вступаючи у реакцію з вологим ґрунтом, може буквально “обпекти” ніжне коріння молодої капусти. Окрім того, він активізує ріст бур’янів і може спровокувати грибкові захворювання. Особливо шкідливо вносити його безпосередньо в лунки. Досвід свідчить, така дія майже завжди знижує приживання розсади.
Всім відомо, що окремо вапно і зола — речі корисні. Але змішані разом, вони вступають у хімічну реакцію, яка призводить до утворення речовин, що блокують доступ до азоту в ґрунті. Для молодої капусти це означає голодування вже на старті. Щобільше, така суміш підвищує лужність ґрунту, а капуста надає перевагу нейтральному середовищу.
Свіжий курячий послід є дуже концентрованим і тому його неправильне застосування може призвести до опіків коріння, надмірного накопичення нітратів у рослині та дисбалансу вмісту мікроелементів. Особливо небезпечним є використання неферментованого посліду без попереднього розведення водою.
Після висадки капусти доцільно дати їй час адаптуватися до нових умов, а вже через 5–7 днів внести легке підживлення. Безпечними на цьому етапі вважаються:
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень