07.05.2025 20:02

З 7 по 15 травня часнику – обов’язково: всього 40 г у воду – і цибулини будуть розміром з кулак боксера

Для потужного росту часнику та великих і смачних цибулин рослини важливо вчасно та правильно удобрювати. У травні потрібно внести просту цю підкормку.
Автор: Анастасія Кришталь

Кожному городнику хочеться, аби мрія про великий і соковитий часник стала реальністю. Для цього достатньо скористатись порадою від знавців і внести важливе травневе підживлення. Саме зараз, коли природа починає оживати, часник переживає вирішальний для свого смаку період.

Добриво для часнику

На початку останнього весняного місяця в грядках із часником відбуваються важливі процеси. Під ґрунтом закладається основа для майбутньої цибулини, а над землею рослина розвиває потужну зелену масу, яка буде її годувати до збору врожаю. Важливо не проґавити момент, аби рослина розкрила свій потенціал.

Експерти порадили, яке добриво вносити в грядки з часником для того, аби рослина росла смачноюЕксперти порадили, яке добриво вносити в грядки з часником для того, аби рослина росла смачною
Експерти порадили, яке добриво вносити в грядки з часником для того, аби рослина росла смачною

Часник, який отримує повноцінне живлення в цей період, має здатність формувати на 30-40% більші та соковитіші цибулини. Зубки в них виходять не тільки більшими, але й насиченішими на смак. Найкраще такий часник підходить для зберігання та закруток. У період формування цибулин важливо внести правильне добриво з трьох основних компонентів.

Азот у цьому підживленні стане будівельним матеріалом для бадилля. Фосфор допоможе зміцнити кореневу систему, а калій відіграє ключову роль у розподілі живлення в цибулинах. Ніякого секрету в приготуванні немає. Спершу підігрійте 10 літрів води до температури 25-30 градусів. 40 грамів комплексного добрива змішайте з водою до повного розчинення.

Експерти порадили, яке добриво вносити в грядки з часником для того, аби рослина росла смачною

Перед внесенням добрива грядки потрібно полити, аби не спалити коріння. Лийте розчин суворо в міжряддя, аби не пошкодити ніжне листя рослини. Найкраще виконувати процедуру рано вранці або ж ввечері після заходу сонця.