08.05.2025 20:41

В лунку під томати кидаю 1 “живу” жменьку – фітофтора не живе, а плодів стільки, що КАМАЗу мало для врожаю

Для здорового росту й правильного розвитку помідорам на ділянці потрібен захист від дії навколишнього оточення. Для цього достатньо додати це просте добриво в кожну лунку.
Автор: Анастасія Кришталь

Так, у когось сезон пересадки розсади помідорів у відкритий ґрунт вже почався, а хтось рахує останні дні, перш ніж зможе взятись до цієї справи. Хай там як, але вже на початку травня досвідчені городники починають активно готувати лунки для пересадки. На місця висадки томатів додають різні добрива, аби зробити ґрунт родючішим, захистити рослини від хвороб і шкідників.

Добриво в лунку для томатів

Ні для кого не секрет, що головний ворог помідорів – це фітофтороз. Його спори розвиваються в ґрунті, а тому боротись із ними потрібно під землею. У лунку експерти радять покласти один простий компонент, аби побороти хворобу. Так, спочатку у лунку для томатів потрібно покласти жменю соломи, але не простої. Її потрібно попередньо настояти у триходермі. Далі солому присипають ґрунтом і висаджують зверху томати. Триходерма – це корисний грибок для рослин.

Городникам пояснили, яке добриво найкраще захистить помідори від шкідників і хворобГородникам пояснили, яке добриво найкраще захистить помідори від шкідників і хвороб
Городникам пояснили, яке добриво найкраще захистить помідори від шкідників і хвороб

Цей живий мікроорганізм харчується рослинними залишками, а потім виділяє у ґрунт антибіотики. Там, де живе триходерма, не виживає фітофтора, фузаріоз, чорна ніжка, борошниста роса та багато інших захворювань. Солома, збагачена триходермою, допоможе покращити структуру ґрунту, збільшить аерацію та захистить кореневу систему від грибкових хвороб.

Городникам пояснили, яке добриво найкраще захистить помідори від шкідників і хвороб

Так, триходерму ви можете придбати в будь-якому магазині для садівників, а потім використовуйте її згідно з інструкцією на пакуванні. Зазвичай триходерма продається у вигляді порошку, який потрібно розвести у воді. Розведеною триходермою потрібно полити попередньо зволожену солому та настояти її у теплому місці 7-9 днів. Після появи зеленого нальоту солома готова до використання.