09.05.2025 21:48

2 ложки в лунку – і капуста розміром з кавун: головки величезні та хрусткі. Хитрість кмітливих городників

Капуста – це дуже корисний і популярний овоч на кожній городній ділянці. Але для того, щоб виростити великі, хрусткі та щільні головки, важливо правильно підготувати лунки ще на етапі висаджування.
Автор: Маргарита Красюк

Багатьох дачників дуже часто цікавить одне вкрай актуальне питання: як виростити неймовірно рясний та якісний урожай капусти? При цьому особливо важливо, щоб головки були великі, щільні, а сама капуста – надзвичайно хрумка. Як виявилося, для такого розкішного результату в жодному разі не можна пропускати один ключовий момент – етап посадки.

Отже, у цьому матеріалі городники та садівники з багаторічним досвідом розповіли дачникам, що необхідно обов’язково покласти в лунку під час висаджування розсади капусти у відкритий ґрунт. Адже правильне та своєчасне підживлення точно дасть неперевершений результат!

Що потрібно покласти у лунку при посадці розсади капусти?

Так, наприклад, за словами фахівців, у лунку варто насипати пару жмень перегною, а також додати одну столову ложку звичайної деревної золи та одну чайну ложку гірчиці в порошку.

Після цього потрібно пролити кожну лунку дуже гарячим розчином марганцівки. Коли ямки охолонуть, можна відразу ж приступати до висаджування розсади.

Під час посадки розсади капусти у відритий ґрунт додаю 2 ложки цього – і головки виростають величезними

Окрім того, досвідчені городники також рекомендують регулярно поливати капусту після висаджування у відкритий ґрунт – перші три-чотири доби щодня. Після цього варто дотримуватися інтервалу поливу в три дні.

Цікаві факти:

Капуста – це одна із найдавніших овочевих культур, яку вирощує людина. Її вирощували ще в Стародавньому Єгипті та Стародавньому Римі.

Існує понад 400 різних сортів капусти, включаючи білокачанну, червонокачанну, савойську, броколі, цвітну, кольрабі та багато інших.

Капуста багата на вітаміни C, К, а також фолієву кислоту, кальцій, залізо та інші поживні речовини.

Капусту можна довго зберігати, за умови, що вона знаходиться в прохолодному та сухому місці. За правильного зберігання цей овоч може зберігатися до кількох місяців.