Городники пояснили, чому не можна розпушувати ґрунт навколо огірків
Коріння огірків розташовується дуже близько до поверхні землі. Вони не заглиблюються вглиб, як це часто буває з іншими овочами, а навпаки – поширюються у верхньому шарі й охоплюють широку площу. Тому навіть легке розпушування біля куща може зачепити ці дрібні ниткоподібні відростки. Якщо уявити, що коренева система – це як вени у людини, уявіть, що ви відбувається, коли ці корінці обриваються.
Огірки дуже гостро сприймають будь-яке травмування кореневої системи. Якщо її пошкодити, рослина може втратити завʼязі, зупинитися у рості, почати жовтіти або й взагалі зачахнути. Крім того, ослаблені та пошкоджені корені – це прямий шлях до зниження імунітету. У результаті огірки починають частіше хворіти, гірше витримують спеку чи дощі, стають вразливими до грибкових інфекцій. Усе це призводить до втрати врожаю, або ж до значного його зменшення!
Саме тому розумні городники радять відмовитися від розпушування грядок з огірками. Натомість вони пропонують альтернативні методи, вони не менш ефективні і перевірені досвідом. Один із таких методів – мульчування. Якщо мульчувати землю під огірками, можна зберегти вологу і пухкість верхнього шару ґрунту, завдяки чому немає потреби його розпушувати. Бонусом ще й бурʼяни не мають змоги пробитися навколо кущів.
Окрім мульчування, можна також періодично додавати під огірки свіжий, попередньо розпушений ґрунт. Це дозволяє оновити верхній шар без необхідності копирсатися у вже сформованій кореневій системі. Таким чином підтримується легка структура ґрунту, і водночас рослина не отримує жодного стресу.
Такий підхід до грядок з огірками доволі ефективний, адже огірки швидше ростуть та активно формують завʼязі. Користуйтеся порадами досвідчених городників, щоб не шкодити своїм рослинам, а навпаки – робити все, щоб вони давали щедрий та якісний врожай.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень