13.05.2025 20:38

Ллю під корінь груші весною – збираю “гирьки”: ростуть велетнями на простому еліксирі

Груша – це одне з найсмачніших та найулюбленіших фруктових дерев у саду багатьох дачників. Але щоб отримати по-справжньому солодкий і соковитий урожай, навесні важливо правильно підживити дерево.
Автор: Маргарита Красюк

У цьому матеріалі садівники та городники з багаторічним досвідом поділилися з дачниками перевіреним часом рецептом одного надзвичайно ефективного весняного підживлення, яке допоможе без зайвих зусиль отримати неймовірно багатий урожай груш.

Ні для кого не секрет, що для того, щоб восени зібрати фантастично соковиті та солодкі груші, вкрай важливо правильно доглядати за деревами протягом усього року. При цьому особливу увагу необхідно приділити весняному підживленню, адже саме воно закладає потужну основу для активного росту та розвитку майбутнього врожаю.

Так, наприклад, досвідчені садівники наголосили, що аміачна селітра – це надзвичайно ефективне мінеральне добриво для активної стимуляції росту та розвитку груші. Але потрібно правильно користуватися таким підживленням, щоб не завдати жодної шкоди дереву.

Щойно ґрунт достатньо прогріється, а температура повітря стабільно перевищить +5 градусів, тоді можна розпочинати першу підгодівлю. Зазвичай у цей період деревам особливо необхідні азотні добрива, які швидко та якісно стимулюють ріст молодих пагонів і зеленої маси.

Садівники розповіли, яке дієве підживлення допоможе отримати багатий урожай груш

Як уже зазначили вище фахівці, аміачна селітра є одним із найефективніших мінеральних добрив для груш. Проте застосовувати її потрібно правильно, щоб не нашкодити дереву. Тож вам необхідно розвести 40 грамів селітри в десяти літрах води, а потім полити отриманим засобом пристовбурне коло.

А от обприскування краще проводити під час сухої, похмурої та безвітряної погоди. Якщо протягом трьох днів після здійснення обробки пройде дощ, тоді у такому випадку підживлення рекомендується знову повторити.

Пам’ятайте, що важливо спостерігати за реакцією дерева. Після першої підгодівлі слід оцінити стан груші. Якщо вона має здоровий ріст, яскраво-зелене листя – додаткові добрива більше не потрібні. Пожовтіння листя, слабкий приріст – це ознака дефіциту поживних і корисних речовин. У такому разі варто провести повторне підживлення.