Садівники розповіли, що зробити, щоб покращити врожай аґрусу та порічки
Аґрус і порічки особливо чутливі до калійного голоду – проявляється це через пожовтіння країв листя, зморщеність ягід або зупинку росту пагонів.
Після сходу снігу, коли ґрунт прогрівається, важливо дати кущам сили для пробудження. На цьому етапі потрібне комплексне підживлення з азотом, фосфором і калієм.
Склад має бути таким: 10 г сечовини + 15 г суперфосфату + 10 г сульфату калію на 10 л води. Поливати під корінь з розрахунку 1–1,5 л на кущ. Або ж внести суху суміш під мульчу (по 1 ст. ложці кожного добрива на кущ), після чого рясно полити. Саме це дає поштовх розвитку коренів, формуванню листя та закладці бутонів.
За тиждень до розкриття квіток важливо підгодувати кущі калієм і фосфором (без азоту). Це допоможе закріпити зав’язь і зробить ягоди більшими.
Знавці рекомендують розчинити 20 г монофосфату калію у 10 л води та поливати по 1,5 л на кущ. Додатково можна розпушити ґрунт і додати склянку золи під кожен кущ, акуратно втоптавши її в ґрунт
Після збирання ягід рослині потрібно відновитися. На цьому етапі геть виключаються азотні добрива. Перевага надається калію і фосфору, тому що саме вони допоможуть кущам закласти бруньки на наступний сезон і накопичити поживні речовини перед зимою. Існує 2 види:
А ще важливо знати, що підживлення завжди поєднується з поливом, бо сухий ґрунт не засвоює поживні речовини. Далі — кущі варто обрізати щороку. Це допомагає уникнути загущення і полегшує доступ повітря та світла. Також не забувайте про мульчування: воно зберігає вологу, зменшує ріст бур’янів і поступово збагачує ґрунт.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень