Городники пояснили, як використовувати кропиву
Варто лише знати, як її правильно застосувати. Ось 7 практичних способів використати кропиву з користю від редакції Добрих новин.
Кропива – справжнє джерело азоту, калію, кальцію й мікроелементів. Подрібнену масу заливають водою (1:5), настоюють 7–10 днів у теплі (поки не перебродить) і підживлюють рослини, розбавивши 1:10. Добриво ідеально підходить для томатів, перцю, огірків, капусти.
Залийте 500 г свіжої кропиви 5 літрами гарячої води, настоюйте добу. Обприскуйте рослини для профілактики та боротьби зі шкідниками. Кропива містить речовини, які відлякують дрібних шкідників, не шкодячи культурі.
Зрізану кропиву можна використовувати як мульчу – укладайте її навколо рослин. Вона захищає ґрунт від пересихання, пригнічує бур’яни і поступово віддає поживні речовини.
Додаючи кропиву в компостну купу, ви значно пришвидшите процес перегнивання. Її зелена маса активізує корисні мікроорганізми і сприяє утворенню родючого гумусу.
Настій кропиви (слабо концентрований, 1:20) можна використовувати для підживлення розсади. Він зміцнює імунітет рослин і допомагає краще розвивати кореневу систему.
Розкладайте гілочки свіжої кропиви між кущами полуниці. Її запах і “пекучість” відлякують слимаків, не заважаючи росту самої ягоди.
Сушену кропиву можна використовувати як добавку до підстилки для домашніх тварин. Вона має антисептичні властивості й допомагає зменшити вологість і запах у клітках або курниках.
Кропиву не варто знищувати, її краще приручити. Замість того, щоб палити її чи вивозити з ділянки, використовуйте на благо свого городу, саду й господарства. Природне, ефективне і безкоштовне, саме таке ми цінуємо на дачі найбільше.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень