13.06.2025 16:36

Підказали рецепт “зеленого зілля” із золи і бур’янів: тепер у мене ростуть найсоковитіші огірки на хуторі

Цей розчин готується легко, коштує буквально нічого, а користь приносить велику. Ось чому багато городників щороку готують саме таку підживку для своїх огірків!
Автор: Олександра Чумак

Підживити огірки не витрачаючи ні копійки? Це не фантазії, а справжня реальність! Городники постійно намагаються використовувати всі природні ресурси, тому приготували розчин, який показав результат на всі 100%. Лише вода і 2 інгредієнти – а результат вражає навіть “бувалих” городників.

Для цього вам знадобиться бурʼян, який росте просто скрізь. Треба набрати пів відра різної трави, беріть усе, що потрапляє під руку. Вся сила рослин залишилася в зелених стеблах та листі, тому чим більш “різнобарвною” буде ця суміш, тим поживнішим вийде майбутній настій. Бурʼян потрібно добре подрібнити, щоб трава краще віддала все корисне у воду. До цієї зеленої маси слід додати 2 склянки деревної золи.

Городники поділилися рецептом живильного розчину для огірківГородники поділилися рецептом живильного розчину для огірків
Городники поділилися рецептом живильного розчину для огірків

Цю суміш треба залити гарячою водою так, щоб покрити всю траву, і накрити зверху кришкою. Потім потрібно дати настоятися 4-5 днів. За цей час рідина почне добряче бродити й набуде того самого характерного запаху, що ви зрозумієте – усе готово! Запах дійсно ще той, зате рослинам цей розчин ой як подобається. Огірки, якщо б могли верещати від щастя – вони б це зробили.

Готову суміш потрібно обовʼязково процідити, ну а потім вже розвести в пропорції: 1 літр настою на 10 літрів чистої води. Поливати треба під корінь, обережно, щоб не потрапити на листочки – так поживні речовини краще потраплять до кореневої системи, і рослина зможе максимально їх забрати собі.

Варто спробувати приготувати цей розчин хоча б тому що він не буде коштувати вам нічого. Бурʼяни ви й так викидаєте, або складаєте у компост, а золи на кожній ділянці – хоч відбавляй. А от огірки після такого підживлення стають міцнішими, а завʼязей утворюється більше. До того ж плоди виростають більш соковитими та смачними – якраз для літніх салатиків.