Квітникарі назвали 4 популярні помилки з петунією: чому сіянці зазвичай гинуть
Як показує практика, зазвичай просто величезна кількість садівників та квітникарів активно скаржиться на те, що їм не вдається виростити петунію із насіння. Буває так, що сходи з’являються достатньо швидко, але потім – раптово гинуть, скільки б зусиль не докладали.
Отже, у цій статті квітникарі та садівники із багаторічним досвідом назвали 4 найпопулярніші помилки з петунією: чому сіянці зазвичай гинуть.
Найчастіше справа саме в цьому. За словами фахівців, якісний субстрат має бути темного кольору та містити торф і пісок. Окрім того, варто також додати вермикуліт (або можна перліт).
Петунію потрібно сіяти саме у лютому. Це дає їй достатню кількість часу для того, щоб особливо добре розвинути кореневу систему. Однак уся справа в тому, що взимку день дуже короткий. Тож розсаді вкрай необхідне додаткове освітлення: для цього існують спеціальні лампи.
Петунія є саме тією рослиною, яку висівають без заглиблення. Але слід звернути ретельну увагу: у такому разі й корені також поповзуть поверхнею. Щойно із розсади знімають плівку, волога з коренів миттєво випаровується, що в підсумку призводить до загибелі всіх рослин.
Тому для того, щоб уникнути такого сумного результату, можна якраз використовувати вермикуліт із землею – щоб утворився хоча б невеликий шар, який утримуватиме вологу.
Це надзвичайно поширена ситуація. Розсаду у жодному разі не можна переливати, інакше вона загине. До того ж, через надмірний полив ґрунт ущільнюється, що в підсумку значно погіршує надходження повітря. Земля повинна бути пухкою, інакше на рослині швидко розвинуться захворювання, і молодий паросток загине. Тож важливо ставитися до розсади дуже уважно!
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень