20.06.2025 13:02

Щоб кожна квіточка на томатах завʼязалася, обприскую цим під час цвітіння: врожай збільшився на 50 відсотків

Щоб на помідорах не було пустоцвітів, а кожна квіточка перетворилася на соковитий плід, потрібно обприскати рослину спеціальним розчином, який як раз і стимулює зміцнення завʼязі на томатах.
Автор: Дар'я Полонська

Щоб кожна квіточка на томатах перетворилася на завʼязь, яку ще й рослина не повинна скинути, під час цвітіння варто обприскати кущі спеціальним розчином. Рослина вирішує, скільки томатів може викормити і витримати, орієнтуючись на свої сили. Тому якщо не вистачає харчування і поживних речовин, частину квітів вона просто скидає. Але з правильною підживкою кількість зав’язей можна суттєво збільшити, а значить і кількість врожаю.

Городники розповіли, чим обробляти томати під час цвітіння Городники розповіли, чим обробляти томати під час цвітіння
Городники розповіли, чим обробляти томати під час цвітіння

Для обробки готується простий розчин — на 10 літрів води додається 1 чайна ложка борної кислоти, яку спершу треба розчинити в теплій воді, 1 столова ложка монофосфату калію і 5 таблеток янтарної кислоти. Все добре перемішати та рясно обприскати кущі під час активного цвітіння. Обробку краще проводити зранку або ввечері в суху, не спекотну погоду. Цим же розчином можна обробляти і перці, і огірки, ефект буде аналогічний.

Городники розповіли, чим обробляти томати під час цвітіння

Бор сприяє кращому запиленню і формуванню зав’язей, калій підтримує розвиток квітів і плодів, а янтарна кислота підвищує імунітет рослини допомагає справлятися зі спекою, холодом та іншими стресами. І логічно, що коли рослині комфортно і вона має багато сил, і їй не потрібно боротися за виживання, зав’язей на кущах стає значно більше, а плоди розвиваються активніше.

Щоб досягти ще кращого ефекту, обприскування можна повторити через 10-14 днів, і періодично обробляти, поки зʼявляються нові квітки. Обприскування краще переноситься рослиною, ніж внесення розчинів під корінь, оскільки листя одразу вбирає в себе поживні речовини, а коріння у помідорів не любить надмірну вологу.