23.06.2025 21:01

1 літр під кущ і томати пруть, наче на дріжджах: через добу квіток — море, а врожай збільшиться в 3 рази

Підживити томати можна за допомогою розчину з двох інгредієнтів, які однозначно є на вашій кухні. Таким поливом можна збільшити кількість врожаю ледь не вдвічі, оскільки завʼязі не будуть обпадати.
Автор: Дар'я Полонська

У кожного городника є свій улюблений спосіб удобрювати помідори. Хтось готує складні настої, настоює бананову шкірку чи кропиву, хтось довіряє лише магазинним мінеральним добривам, а хтось не любить витрачати зайвий час і гроші, і підживлює кущі буквально тим, що є на кухні.

І знаєте, є простий розчин, який справді працює! Вже через добу після такого поливу на помідорах з’являється купа нових квіточок, рослина зміцнюється, стовбур стає товстішим, а листя виглядає соковитим і здоровим. Помідори краще переносять спеку, майже не скидають зав’язь, що збільшує кількість врожаю, а саме плодоношення триває довше на 2, а то і 3 тижні.

Городники розповіли, яким розчином поливати томати, щоб збільшити врожайність Городники розповіли, яким розчином поливати томати, щоб збільшити врожайність
Городники розповіли, яким розчином поливати томати, щоб збільшити врожайність

Для приготування такої підживки візьміть 3 столові ложки цукру та 1 чайну ложку харчової соди, і розчиніть у відрі води, після чого поливайте під корінь по 1 літру на кущ. Цукор дає рослині глюкозу, яка стимулює активне цвітіння, а сода допомагає зменшити кислотність ґрунту, адже кислий ґрунт може гальмувати ріст і викликати хвороби, а трохи підлужнений навпаки, сприяє розвитку кореневої системи.

Через 10-14 днів підживлення повторюють, але з іншими пропорціями — 2 столові ложки цукру та 1/2 чайної ложки соди на те ж саме відро води. У цей час на кущах вже активно наростають нові квітки і наливаються мʼясисті плоди.

Городники розповіли, яким розчином поливати томати, щоб збільшити врожайність

Досвідчені городники кажуть, що проводити такі підкормки можна кожні 3 тижні до кінця всього періоду плодоношення, але не зайвим буде й чергувати з іншими підживками, наприклад з калійно-фосфорними добривами. Зазвичай їх розводять 25 мл на відро води і поливають під корінь коли немає сонця.