Гіркота говорить про наявність у складі огірка речовини під назвою кукурбітацин. Вона може також міститися і в кабачках. Є чотири основні фактори, які впливають на появу гіркоти в огірках.
Перший – це сорт. Всі старі сорти можуть гірчити, оскільки їх ніколи не оцінювали на вміст кукурбіцину.
Другий фактор – це перезрівання огірків. Якщо огірок “сидітиме” на кущі довше за належне, може виникнути гіркота. Плоди потрібно зривати лише молодими. Ще дуже важливо стежити за температурою повітря – якщо буде занадто жарко чи холодно, огірок гірчитиме.
Ну і, звісно, полив теж впливає на появу гіркоти – якщо робити його нерегулярно, плоди можуть бути несмачним. Щоб огірочки росли солодкими, соковитими та дуже смачними, необхідно забезпечити рослині дуже хорошу вентиляцію, особливо в спеку. У холод потрібно закривати кватирки та двері, Але в спекотну погоду частіше все відкривайте, щоб огірки провітрювалися та дихали.
Але найголовніше – поливати огірки регулярно. Якщо з вільним часом у вас є проблеми, обов’язково потрібно замульчувати ґрунт поруч з огірковими кущами. Використовуйте тирсу, солому, бур’яни – все, що завгодно. Мульча не дозволятиме випаровуватися волозі, і рослини будуть давати дуже смачні, соковиті, а головне, солодкі плоди. Успіхів на ділянці!