23.06.2025 23:13

Бур’яни бездумно не вириваю – бачу ці 3 штуки та вживаю заходів: ці рослини вказують на проблеми з ґрунтом

Неможливо знайти городника, якому б подобалися бур'яни на городі. І нічого дивного в тому немає, бо це ж зайвий клопіт. Але це правда лише частково. Бо насправді навіть бур'яни можуть бути корисними.
Автор: Людмила Кондратюк

Не варто вважати бур’яни виключно чимось нехорошим. Насправді від них може бути толк. Найбільш очевидною користю від них є зелені настої, якими можна підживлювати грядки. Це даватиме рослинам азот. Але ще бур’яни можна використовувати, як індикатори. Це класний та корисний метод, хоча навіть серед досвідчених городників чимало тих, хто не чув про нього жодного разу. Пояснюємо, як все працює.

Наприклад, якщо на городі почав активно рости жовтець їдкий, то це означає, що ґрунт надто кисли або вологий. Можливо, нещодавно були рясні дощі. Але якщо ні, то перевірте, чи не занадто активно ви поливаєте грядки. Бо надлишок вологи не лише сприяє росту бур’янів, а ще й шкодить корисним рослинам. З поливом все добре? Тоді проблема у кислуватості ґрунту. Щоб нейтралізувати її, розсипте зверху вапно чи доломітове борошно.

Кульбаби багато хто вважає красивими рослинами. А ще вони перетворюються з жовтих квітів на білі кульки, які розлітаються від вітру чи дмухання. Для лікувальних настоїв кульбаби підходять. І для варення теж. Тому нікого особливо вони не хвилюють. Навіть якщо їх росте багато. А даремна. Бо це означає, що в ґрунті забагато калію і малувато кальцію. У цій ситуації допоможе крейда або яєчна шкаралупа.

Якщо між грядками багато подорожника, то це ознака “задушеного” та кислого ґрунту. Про доломітове борошно і вапно ми вже написали. А як розв’язати першу проблема? Потрібно дати землі “дихати”. А для цього необхідно її перекопати з піском. Варто також додати трішки торфу і перегною. Раз на 2-3 тижні можна підсипати трішки золи. Цього буде достатньо для того, щоб вже за 1-2 місяці зробити землю значно кращою.