Кожен городник, який хоча б раз у своєму житті підгортав на грядці картоплю, відчував бажання підсипати більше ґрунту. Для дачників така дія здається логічною: мовляв, чим вищий “дах” у картоплі, тим надійніше захищений врожай. Але досвід показує зовсім інше. Всього один необережний рух мотикою у майбутньому стане причиною “зникнення” чи не всього врожаю.
Мотика і картопля – друзі чи вороги?
Спершу грядки будуть виглядати ідеально. Бадилля ростиме зеленим, а кущі будуть здаватись міцними. А ось до середини літа ріст рослини зупиниться, листя почне жовтіти. У процесі викопування ви побачите, що картопля дрібна. Секрет простий – надмірне підгортання картоплі “душить” бруньки та перекриває доступ повітря до коріння.

Звісно, підгортання – обов’язкова процедура, але мотика може стати ворогом картоплі. Важливо не перестаратись із кількістю ґрунту. Найкраща висота насипу – не більш як 15 сантиметрів, а при другому підгортанні – 5 см. Товстий шар землі не дає кисню та волозі проникати до кореневища.
Крім того, важливо обрати правильний час для підгортання. Перша хвиля – коли кущ досягає 15-20 сантиметрів у висоту, а друга хвиля – під час бутонізації. Пізні терміни підгортання або ж виконання процедури в спеку чи після дощу призведе до появи вогкості та розвитку хвороб.

Ґрунт має бути пухким, але не занадто вологим чи важким, ніби глиняне “сховище”. Картопля повинна отримувати повноцінний доступ до повітря. Обережний і розумний догляд за культурою гарантує щедрий і смачний врожай.