27.06.2025 22:21

Всього 1 хитрість допомогла мені здивувати свекруху – відкрила рота й не закривала: універсальне добриво

Кожна культура на городі потребує свого підживлення, але є один мікроелемент, від якого не відмовиться жоден кущ — це калій. Завдяки ньому ваші культури активно плодоносять весь сезон.
Автор: Дар'я Полонська

На городі кожна культура має свої примхи, одним потрібен азот, хтось любить бор, а деякі ростуть тільки тоді, коли ґрунт прохолодний, або навпаки добре прогрітий. Але попри ці відмінності є речі, які подобаються всім рослинам без винятку, наприклад, деревна зола.

Вона не тільки доступна, а й містить корисні для всіх мікроелементи, такі як калій, кальцій, магній, фосфор. Завдяки їй рослини краще ростуть, стають стійкішими до хвороб, а ґрунт отримує легке розкислення, що особливо корисно після дощів.

Городники розповіли про рецепт універсального добрива для городу Городники розповіли про рецепт універсального добрива для городу
Городники розповіли про рецепт універсального добрива для городу

Золу можна використовувати протягом всього сезону. Найпростіше, розводити склянку золи на відро води, настояти добу і поливати рослини раз на тиждень. Також можна посипати сухою золою грядки перед поливом. Але одного попелу замало, якщо хочеться по-справжньому рясного врожаю.

Ключова складова абсолютно всіх рослин на городі, це калій. Без нього не буде повноцінного плодоношення і саме калій відповідає за якість плодів, їхню соковитість, розмір, стійкість до хвороб, щоб не було тріщин і гнилі. Найчастіше городники беруть щось на кшталт монофосфату калію, сульфату калію або калійно-фосфорного добрива. Обирайте з того, що ви колись купляли і вам сподобалося.

Городники розповіли про рецепт універсального добрива для городу

Стандартна схема така — на відро води береться одна столова ложка сухого калійного добрива, а якщо засіб рідкий, як наприклад калій-фосфор, то ллють  приблизно 25 грамів на 10 літрів води.

Поливати можна як під корінь, так і обробляти по листю. Але обприскування роблять тільки коли немає сонця, щоб не було опіків від сонця. Такий підхід універсальний та підходить і для помідорів, і для перців, і для кабачків, і для ягід. Навіть квіти на клумбі можна поливати калієм, буде пишний квітник.