04.07.2025 18:34

“Скомбінувала” добрива та посуху – і “заманила” на грядку павутинного кліща: 1 спосіб, як позбутись

Павутинний кліщ забуде дорогу до ваших грядок, якщо правильно доглядати за рослинами та враховувати всі нюанси. Досвідчені городники розповіли, на що потрібно звернути увагу.
Автор: Олександра Чумак

Павутинний кліщ – знайомий шкідник майже усім городникам. Цей крихітний негідник може швидко “окупувати” грядки і завдати чимало шкоди рослинам. Іноді причина його появи лежить не так у зовнішніх факторах, як у неправильному догляді за рослинами. Серед найпоширеніших помилок – надмірне внесення добрив і недостатній полив. В таких умовах господарювати буде кліщ, а не ви!

Цей шкідник любить сухе й тепле середовище, тому коли ви активно підживлюєте рослини азотними чи іншими добривами, але при цьому не стежите за рівнем вологості, кліщ починає розмножуватися з подвійною силою. Рослини стають слабшими, листя жовтіє, висихає і вкривається тоненькою павутинкою – це перші ознаки “атаки”. Зазвичай, багато хто не звертає уваги на цей процес, поки не стане пізно.

Городники розповіли, як швидко позбутися павутинного кліщаГородники розповіли, як швидко позбутися павутинного кліща
Городники розповіли, як швидко позбутися павутинного кліща

Є один простий і досить ефективний спосіб позбутися павутинного кліща, який не потребує хімії чи складних рішень. Попрацювати треба буде саме з вологою. Оскільки кліщ не переносить підвищену вологість, регулярне обприскування рослин водою допомагає значно знизити його чисельність. Обприскувати варто листя і зверху, і знизу, де шкідник любить ховатися. Таким чином шкідник гине і більше не шкодить вашим посадкам.

Важливо також занадто не підживлювати рослини, особливо азотом, бо надмірна кількість лише приваблює шкідника. А у спекотні дні найкращим рішенням буде обприскувати рослини. Можете встановити спеціальний шланг з отворами, який буде постійно зволожувати грядки, тоді шансів у шкідника не буде зовсім.

Крім того, варто не забувати про профілактику. Регулярний огляд рослин допоможе вчасно помітити появу павутинного кліща і почати боротьбу. Потрібно також проводити розпушування ґрунту і прибирати бурʼяни, бо вони можуть стати додатковим притулком для шкідника.