Садівники розповіли, як гуманно прогнати кротів з городу народним методом
Зазвичай боротьба із кротами здається нескінченною і дуже виснажливою. Однак, на щастя, є способи не знищувати, а швидко й ефективно відлякувати цих підземних мешканців, зробивши вашу ділянку для них некомфортною. Про них розповіли садівники та городники з багаторічним досвідом.
Кроти практично сліпі, проте мають фантастичний слух і нюх. Вони терпіти не можуть вібрації, різкі запахи й порожнечі. Застосовуйте це.
Кроти не переносять різких ароматів. Тож у свіжі ходи й горбики слід закладати: ганчірки, змочені в гасі, солярці, нашатирі, оцті (але варто бути обережними, щоб не пошкодити ґрунт і рослини); голови оселедця; стрілки часнику; листя і коріння бузини чорної; касторову олію (розчин 200 мілілітрів олії на 30 літрів води, заливати в ходи).
Головний мінус: запахи дуже швидко вивітрюються, потрібно оновлювати регулярно.
Цей спосіб – один із найнадійніших, однак дуже трудомісткий. Зокрема, для того щоб захистити цінний газон або грядку, досвідчені садівники рекомендують вкопати по периметру бар’єр з дрібнокомірчастої металевої сітки (оцинковка, пластик) або шиферу на глибину не менше 60 сантиметрів (кроти доволі рідко риють глибше), з виступом над землею приблизно 15-20 сантиметрів.
Деякі дачники заливають ходи водою зі шланга. Це, звісно, допоможе тимчасово вигнати кротів, однак існує високий ризик залити коріння рослин і зробити ґрунт болотистим. Значно екологічніше – розкопати активний хід і вставити туди відкриту скляну пляшку горлечком догори. Вітер, гуляючи по горлечку, створить гудіння і вібрацію.
Отже, основне правило – старанність і комбінування способів. Не варто чекати миттєвого результату. Рекомендується використовувати одночасно кілька різних методів (наприклад, бар’єр по периметру + закладання запашних речовин в активні ходи).
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень