76-річна бабуся підказала, чому капуста не кваситься, а псується: секрет мудрих господинь, який я не знала

Квашена капуста - незамінна складова нашого зимнього раціону. Набагато вигідніше зробити її вдома, але треба знати кілька порад, як не зіпсувати майбутню страву. Ми знаємо, і з вами ділимось.

Всі досвідчені господині мають свій рецепт приготування квашеної капусти. Це дуже корисна і смачна страва, особливо взимку, адже вона зміцнює імунітет, завдяки вітамінам та пробіотикам, які є в її складі. Але буває так, що в процесі приготування капуста псується, а не кваситься. Давайте розберемося, як цього уникнути.

Перш за все, потрібно вибрати підходящу свіжу капусту. Для квашення найкраще підходять пізньостиглі сорти з щільними, тугими головками. Важливо, щоб коренеплід був без ознак псування чи явних пошкоджень. Також знадобляться морква, сіль і спеції за бажанням, наприклад лавровий лист, так радять досвідчені господині.

Як правильно заквасити капусту
Як правильно заквасити капусту

Тепер можемо почати приготування. Зніміть з головки верхні листки та наріжте капусту тонкими смужками. Моркву натріть на крупній тертці. Важливо не переборщити з морквою, щоб не перебити смак капусти. Наступний крок – засолювання. Важливо дотримуватися правильного співвідношення: на 1 кг капусти потрібно приблизно 20 г солі.

Краще використовуйте кам’яну, або морську сіль, адже йодована сіль може вплинути на процес ферментації. У великій мисці перемішайте капусту з морквою та сіллю, при цьому злегка перетираючи їх руками, щоб капуста пустила сік. Коли капуста підготовлена, перекладаємо її в чисту скляну, або емальовану тару.

Як правильно заквасити капусту
Як правильно заквасити капусту

Гарно утрамбовуйте капусту, щоб вийшло якомога більше повітря, і виділився сік, який повинен покривати всю капусту, це дуже важливо, якщо це не проконтролювати страва зіпсується. Зверху накрийте капусту марлею, а потім покладіть гніт, згодиться банка з водою. Етап ферментації триватиме при кімнатній температурі 2-3 дні.

Кожного дня потрібно перевіряти капусту, проколювати її дерев’яною паличкою до дна, щоб виходили гази. Якщо цього не робити, смак може стати гірким. Після того як пройшла початкова ферментація, перенесіть банку в холодильник. Там капуста повинна стояти ще близько двох тижнів. Після цього можна насолоджуватись стравою, смачного!

Популярне

Подібні новини