Городники розповіли, як і навіщо підживлювати капусту аміаком
Коли одні городники чекають, поки капуста сама собою почне крутитися в качани, інші беруться за справу з розумом і отримують результат утричі швидше. З моменту висадки розсади у відкритий ґрунт, капуста потребує максимальної підтримки, і найкраще на цьому і подальшому етапах їй підійде підживлення аміаком. Це простий засіб, який коштує копійки, але працює і як добриво, і одночасно як захист від шкідників.
Аміак — це джерело легкозасвоюваного азоту. Саме азот відповідає за ріст листя, а оскільки вся капуста це й є листя, то азотне підживлення ніколи не буде зайвим. Якщо його недостатньо, капуста сидить на місці, листя тонке і світле, а про те, щоб листя закручувалися в качани мова взагалі не йде.
Для підживлення готують простий розчин зі звичайного аптечного нашатирного спирту, на 10 літрів води додають 3 столові ложки. Можна поливати і під корінь на зволожений ґрунт, а краще буде обприскати по листу, оба варіанти робити у вечірній час, щоб уникнути опіків на листі. Аміак має різкий запах, тому одночасно з підживленням він відлякує слимаків, попелицю, а також хрестоцвітну блішку — головних ворогів капусти.
Таку підживку варто повторити 3-4 рази за сезон з інтервалом у 10-14 днів. Вже після двох поливів ви помітите, що рослина позитивно реагує на підживлення, листя стає яскравішим, міцнішим, а шкідники майже не зʼявляються на грядці.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень