Городники розповіли, як зрозуміти, що часник вже пора викопувати
Кожен городник має знати, коли збирати свій врожай. Орієнтуватися варто не на погоду, і точно не на сусідів, а на знаки від самих рослин. Якщо уважно придивитися, можна помітити, що рослина сама “каже” про те, що вже час зайнятися збором врожаю. Сьогодні говоримо про часник і його “сигнали”.
Передусім варто періодично робити пробу. Раз на кілька днів обережно викопуйте по кілька головок, щоб оцінити, як виглядає шкірка. Якщо вона тонка, щільна і суха, значить, усе в порядку і можна викопувати. А от блискуча, волога й така, що ще ніби тягнеться до стебла – це ознака того, що часник ще не дозрів. Його краще залишити в землі ще на кілька днів.
Ще один надійний “сигнал” – це поведінка самого стебла. Коли воно починає хилитися до землі, а нижнє листя жовтіє й поступово висихає знизу вгору, це явна ознака, що часник можна збирати – він дозрів. У цей момент головки вже сформовані й зростати більше не будуть. А от зволікати з прибиранням ризиковано, особливо якщо почнуться дощі.
Тепер час для невеликих городніх лайфхаків. Коли настає час викопування, краще брати вила, а не лопату. Городники кажуть, що так набагато менше шансів пошкодити головку. Якщо ґрунт твердий і сухий, за день до роботи його варто трохи полити. Земля стане мʼякшою, і витягати врожай буде значно легше.
Після викопування часник треба ретельно перебрати, бо не весь піде на зберігання. Пошкоджені під час викопування, навіть трохи гнилі або деформовані головки краще одразу відкласти окремо і швидко використати. Можна використати такий часник у консервації, приготуванні аджики чи інших страв, де потрібно багато часника, а бо ж висушити. Тепер ви знаєте ознаки, які говорять про те, що часник час викопувати. Користуйтеся!
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень