13.07.2025 17:01

Як правильно обрізати листя часнику перед збором врожаю: тепер цибулини ростуть великими та соковитими

Багато городників не замислюються над тим, що навіть на завершальному етапі вирощування часнику важливо не нашкодити рослині, а саме, правильно обрізати листя. Це впливає на розмір і якість головок.
Автор: Юлія Любченко

Обрізати часник відразу після викопування не рекомендується, спочатку дайте рослині відпочити 5-7 днів у сухому, затіненому місці, ну наприклад, під навісом або на горищі. За цей час листя підсохне, і з головки вийде вся зайва волога, яка заважала їй повноцінно рости далі та давати якісні плоди. Це важливо для зберігання – часник не загниватиме й довше лежатиме.

Експерти розповіли, як доглядати за часником, аби не втратити врожай через гнилизнуЕксперти розповіли, як доглядати за часником, аби не втратити врожай через гнилизну
Городники назвали правильний спосіб обрізки часнику

Після просушування обрізають:

  • листя, залишаючи 5-7 см стебла над головкою;
  • корінці, залишаючи 1-2 см, але важливо не пошкодити денце.

Деякі господарі залишають довше стебло, якщо планують заплітати часник у коси, так він не лише зручніше зберігається, а ще й стає гарною прикрасою кухні.

Ще одна порада – не мийте часник після збирання. Краще просто обтрусіть землю руками чи м’якою щіткою. Волога шкодить зовнішнім лускам, а саме вони захищають головку під час зберігання.

Городники назвали правильний спосіб обрізки часнику

Якщо ж ви хочете, щоб наступного року ваш врожай був ще кращим та більш багатим,  відіберіть найбільші головки на посадку, адже у них найсильніший генетичний потенціал. Тож, правильна обрізка – це дрібниця, яка має велике значення, не поспішайте, і ваш часник віддячить ароматними, міцними головками.