14.07.2025 20:51

Відлякую цибулеву муху розчином за 10 гривень: кум-агроном поділився рецептом, який працює у 98% випадків

Цибулева муха – ще та "непрохана гостя". Ця комаха може стати причиною повної відсутності врожаю цибулі, навіть якщо на її вирощування ви витратили купу часу та сил.
Автор: Анастасія Кришталь

Для значного покращення врожайності та продовження термінів лежкості, важливо правильно доглядати за цибулею. Тільки так рослина зможе порадувати кількістю та якістю плодів. Однією з найпопулярніших причин, чому цибуля погано росте, є наявність на ділянці шкідників. Розповідаємо, як боротись із цибулевою мухою без дорогих магазинних засобів.

Як боротись із цибулевою мухою

Для ефективного захисту цибулі не потрібні дорогі препарати. Використовуйте прості компоненти – 3 столові ложки солі, 2 столові ложки соди, 5 крапель нашатирного спирту. Змішайте компоненти та розчиніть їх у 10 літрах води. За сезон приготуйте та використайте такий засіб тричі. Вартість розчину не перебільшує суми 10 гривень, а вистачає її на 4 грядки.

Городники розповіли, як допомогти рослинам, якщо на них нападає цибулева муха – профілактикаГородники розповіли, як допомогти рослинам, якщо на них нападає цибулева муха – профілактика
Городники розповіли, як допомогти рослинам, якщо на них нападає цибулева муха – профілактика

Спочатку потрібно розчинити сіль і соду в теплій воді, ретельно перемішуючи компоненти. У кінці потрібно додати нашатирний спирт. Готуйте розчин просто перед обробкою – зберігати його не можна. Вперше обробляйте через 7 днів після посадки. Процедуру потрібно проводити ввечері після 19 години. Під кожну рослину вилийте по 1 літру розчину.

Городники розповіли, як допомогти рослинам, якщо на них нападає цибулева муха – профілактика

Після третьої обробки цибулева муха буде облітати ваші грядки. Разом із тим, цей розчин не шкодить ґрунту та навіть покращує та зміцнює рослини. Під час поливу обов’язково одягайте рукавички, адже нашатир може обпекти шкіру. В суху погоду засіб тримається довго, але обробляти рослини потрібно частіше, якщо на вулиці дощова погода. Крім того, важливо не потрапляти розчином на листя.