15.07.2025 10:49

Замінила 3 популярні добрива “копійчаним” розчином для міцної розсади: 87-річна бабуся-агроном все пояснила

Навіть якщо у вас немає грошей на магазинні добрива, розсада виросте міцною та дасть щедрий врожай. Замініть популярні підкормки на "копійчаний" розчин.
Автор: Анастасія Кришталь

Кожного року городники можуть стикатись із однією і тією самою ситуацією – хтось використовує виключно магазинні добрива, а хтось полюбляє органічні. Розповідаємо, як усього за годину приготувати живильний розчин, який допоможе зміцнити розсаду.

Добриво для молодої розсади

Використовуйте деревну золу від чистих дров – у ній калій і фосфор. На 10 літрів води достатньо 200 г золи. Просійте її через сито, аби прибрати великі часточки. Цибулеве лушпиння – ще один природний компонент для покращення росту рослин. На один розчин достатньо використати 100 грамів висушеного лушпиння. Третій компонент – зрілий компост. Він насичує настій азотом і корисними бактеріями. Вистачить 1 кг.

Садівники розповіли, як приготувати ефективне добриво для зміцнення молодої розсадиСадівники розповіли, як приготувати ефективне добриво для зміцнення молодої розсади
Садівники розповіли, як приготувати ефективне добриво для зміцнення молодої розсади

Настій готують у кімнатній температурі від 18 до 22 градусів. У таких умовах будуть утворюватись потрібні речовини. У спеку розчин буде закисати, а на холоді процес дозрівання зупиняється. Витримайте добриво протягом 2 діб у темному місці, постійно перемішуючи. Такого об’єму вистачить на 40 рослин в період вирощування розсади.

Садівники розповіли, як приготувати ефективне добриво для зміцнення молодої розсади

Важливо дотримуватись графіку внесення підживлення:

  • Вперше рослини поливають розчином через 7 днів після появи сходів. Пропорції – 1:15;
  • Вдруге добриво вносять, коли розкриються перші 2 справжні листочки. Пропорції – 1:12;
  • Втретє рослини поливають за 2 тижні до пересадки в ґрунт. Пропорції 1:10;
  • За тиждень до пересадки розсади у відкритий ґрунт потрібно провести останнє підживлення – воно допоможе легше перенести “переїзд”. Пропорція така сама, як і для третього підживлення.