15.07.2025 12:18

Формую солодкий перець за “агрономівським” методом: 3 прийоми допомогли зібрати по 7 кг врожаю з куща

Аби солодкий перець дав смачні та соковиті плоди, що відповідають своїй назві, важливо навчитись правильно формувати кущі. Як виявилось, нічого важкого в цьому немає.
Автор: Анастасія Кришталь

Після всього одного використання наступного методу формування кущів ви будете приємно здивовані. Навіть у найкращого за врожайністю сусіда не буде стільки соковитих і солодких плодів болгарського перцю, як у вас. Такий спосіб формування рослини дає змогу знімати по 7 кілограмів з кожного куща – без зайвих витрат та клопоту.

Як формувати кущі перцю

Таким методом формування солодкого перцю користувались наші бабусі та дідусі одразу після висадки розсади. Головне правило – видалити перші квіточки та центральний пагін над сьомим справжнім листочком. Обрізку проводять тільки гострими ножицями, які попередньо обробили спиртом. Оберіть для роботи сухий день, адже так рослина швидше відновиться.

Городники розповіли, як правильно формувати кущі болгарського перцю в літній періодГородники розповіли, як правильно формувати кущі болгарського перцю в літній період
Городники розповіли, як правильно формувати кущі болгарського перцю в літній період

Після обрізки обробіть місця зрізів розчином марганцівки та обов’язково обприскайте “Епіном” за інструкцією. Спостерігайте за рослиною – протягом 7-10 днів почнуть рости бічні пагони. Зазвичай з’являється від 3 до 4 сильних гілочок. На них і буде зосереджена більша частина врожаю.

Контролюйте температуру в теплиці – вдень потрібно підтримувати 24-28 градусів, а вночі температуру знижують до 16-18 градусів. У цей період посилено поливайте рослину – на кожен кущ 2-3 літри води раз у три дні. Перевіряйте вологість землі на глибині 6 см – вона має бути, як віджата губка.

Городники розповіли, як правильно формувати кущі болгарського перцю в літній період

Органічні та мінеральні підживлення потрібно чергувати. Органіку готують на основі коров’яка – 1:15 з водою. Туди ж додають пів склянки золи на відро добрива. Для мінерального підживлення використовуйте комплексні добрива – 1 грам на літр води.