Садівники поділилися рецептом підживлення кавунів
Щоб кавуни виросли соковитими, солодкими зі щільною скоринкою, варто вчасно підживити рослини. Часто ягода виростає водяниста і недостатньо солодка, а це саме через брак поживних речовин. Городники знають, що весь секрет в точних пропорціях.
Для гарного врожаю на кожен квадратний метр баштану готують особливий “коктейль”. У десяти літрах води розводять 200 грамів суперфосфату – це основа для міцних плодів. Додають 100 грамів хлористого калію, який відповідає за солодкість кавунів. Аміачна селітра (20 грамів) і діамофоска (15 грамів) забезпечать рослини азотом та фосфором. Не варто забувати й про органіку – 40 грамів.
Таку підживку треба вносити під корінь після рясного поливу відстояною водою (не холодною). Краще робити це в прохолодну пору доби, коли вже вся робота зроблена, а сонце не заважатиме добриву засвоїтися – ввечері. Вранці також можна вносити, але ж тоді встати потрібно буде дуже рано – десь о 5 ранку.
Десь через тиждень-півтора процедуру можна повторити, але вже з меншою кількістю азотних добрив. До кінця липня кавуни вже мають набрати основну масу, і тоді їм буде потрібно більше калію та фосфору для дозрівання. Далі – маленький лайфхак, як внести калій, не витрачаючись на добрива.
Калій відповідає за накопичення цукрів у плодах. Якщо кавунів на ваших грядках не так вже й багато, можна використовувати розчин деревної золи (1 склянка на 10 літрів води) – це натуральне джерело цього важливого елементу.
Таке підживлення разом із правильним поливом допоможе виростити справді смачні кавуни – солодкі, ароматні і з міцною шкіркою, що добре зберігається. Сусіди благатимуть поділитися секретом такого щедрого та справді якісного врожаю. Бажаємо успіхів й смачних кавунів!
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень