15.07.2025 16:40

Дала цю підживку цибулю в липні і вона вимахала розміром з яблуко: всього 30 грамів на 10 літрів води

Сьогодні поговоримо про те, як правильно підживлювати цибулю, щоб вона утворювала великі, соковиті та здорові цибулини.
Автор: Катерина Клименко

У багатьох дачників уже через тиждень-півтори після підживлення з’являється помітний результат, тому вирішили поділитися цими порадами саме зараз. Коли цибуля починає активно рости, особливо в перші тижні після посадки, вона потребує азоту. За словами городників, добре працює настій курячого посліду або інші органічні добрива, наприклад, настій кропиви, вермикомпост, компостна витяжка.

Органічні підживлення можна вносити приблизно раз на тиждень, поки активно росте бадилля. Як тільки зелена маса стає рівною, густою й насиченою – азотне підживлення припиняють. Приблизно в середині травня, за словами багатьох дачників, саме час перейти з азоту на калій і фосфор. А от коли починається активне утворення цибулин, тоді знову доречне короткочасне внесення азоту.

Зрозуміти, що настав цей момент, просто – починає товщати шийка рослини, біля основи видно характерне розширення. Якщо помітно, що її “розпирає” знизу, отже, почалося формування цибулини, і саме час дати рослині ще трохи азоту.

Експерти розповіли, як правильно підживлювати цибулю вліткуЕксперти розповіли, як правильно підживлювати цибулю влітку
Експерти розповіли, як правильно підживлювати цибулю влітку

У багатьох городників цибуля після такої підгодівлі стає набагато сильнішою, а цибулини – більшими. Наприклад, зі спеціальних сортів для великої цибулі можна виростити головки по 300–400 грамів. Якщо хочете отримати саме такі результати – важливо підживлювати вчасно й у правильній кількості.

Для підживлення можна використати розчин карбаміду – 20–30 грамів на 10 літрів води. Ще краще, якщо додати до нього сульфат калію – близько 40 грамів на 10 літрів. Іноді додають калімагнезію або комплексні добрива з формулою типу 15-5-30. Підживлення бажано вносити акуратно, під корінь.

Це, як правило, останнє азотне підживлення сезону. Далі вже потрібно переходити на калійні добрива. Якщо перестаратись з азотом, шийка буде надто товстою, цибуля довго не буде лягати, і, як наслідок, погано зберігатиметься.

Ті, хто займається органічним землеробством, готують настої на кропиві, курячому посліді, вермикомпості та додають настій золи. Такий розчин змішують у пропорції 1 літр настою на 10 літрів води. Запах, кажуть, приємний, не різкий – якраз для дачної ділянки.

Зверніть увагу на цибульку: якщо бачите ознаки активного росту – саме час підживити. За відгуками багатьох городників, ефект дуже швидкий і помітний. Але важливо не перегодувати, інакше цибулини не будуть довго зберігатися. Якщо ж плануєте використовувати їх улітку – підживлення зараз буде дуже доречним.

На цьому етапі завершується азотна підгодівля. Далі вже – лише калій і фосфор.