Озима цибуля – популярна культура, яку можна знайти на більшості українських грядок. Дачники не просто так воліють садити рослину під зиму. Хоча й восени всім хочеться відпочивати, саме таким чином городники мають можливість звільнити для себе весну на виконання важливіших у той час робіт. Якщо посадити цибулю восени, то навесні потреби витрачати на це час не буде.
Добриво для озимої цибулі
Проте, мало просто посадити озиму цибулю та забути. Говорити про важливість вибору правильної дати для посадки й годі – про це точно знають навіть ті городники, які лише починають свій шлях. Краще розповісти, яке добриво використовувати для удобрення рослини після посадки. Воно допоможе культурі сформувати потужну кореневу систему та міцний імунітет.
Мова йде про коров’ячий гній. За словами експертів, восени свіжий гній використовувати можна, але для того, аби не зашкодити культурі, концентрацію краще зменшити. На 10-літрове відро теплої води вам знадобиться не більш як 150 грамів продукту. Змішайте та використовуйте отриману підкормку для кореневого поливу.
Крім того, восени ви можете використовувати для підгодівлі культури золу. Таку підкормку для удобрення озимої цибулі зазвичай вносять у сухому вигляді. За словами досвідчених городників, норма внесення золи на квадратний метр 1-2 склянки. Такої кількості вистачить для якісного удобрення ґрунту та зміцнення кореневої системи озимої цибулі перед зимівлею. Вам не потрібно буде перейматись про якісну сплячку культури.