15.07.2025 21:41

Часник зібрала, а що далі? 3 головні дії перед зберіганням, аби цибулини лежали 7 місяців і навіть більше

Після збору врожаю часнику особливо важливо виконати правильні дії, аби плоди зберігались довго, не марніли і були соковиті. Розповідаємо про хитрощі для досягнення цього результату.
Автор: Анастасія Кришталь

У багатьох городників – особливо у тих, хто тільки починає займатись цією справою – виникає питання, що робити після збору врожаю, аби він лежав набагато довше. Чи можна одразу обрізати бадилля? Які умови потрібні для довгого зберігання? Та ще багато питань з’являється у голові відповідальних городників. Розповідаємо покроково, як поводитись із часником для довгого зберігання.

Як підготувати часник до зберігання

Перша та основна порада – обрати правильний момент для збору врожаю. Експерти радять не орієнтуватись на дати та календар, які вам радять ваші сусіди чи колеги-городники. Існують ознаки, що вказують на біологічну зрілість плодів:

  1. Насіннєва коробочка на часниковій стрілці лопається;
  2. В ярового часнику починає жовтіти та висихати нижнє листя;
  3. Лушпиння стає характерного для сорту кольору;
  4. Зубчики легко відділяються одне від одного.
Експерти пояснили, як правильно підготувати часник до зберігання, аби плоди лежали довгоЕксперти пояснили, як правильно підготувати часник до зберігання, аби плоди лежали довго
Експерти пояснили, як правильно підготувати часник до зберігання, аби плоди лежали довго

Після збору врожаю часник потрібно підсушити перед тривалим зберіганням, аби не зіткнутись із появою плісняви та грибка. Для цього залиште плоди на 7 днів у затінку з доброю вентиляцією. За цей час із бадилля рослини всі корисні елементи та вітаміни перейдуть безпосередньо у плоди. Третій крок – підрізати коріння за допомогою звичайних кухонних ножиць.

Експерти пояснили, як правильно підготувати часник до зберігання, аби плоди лежали довго

Ще дві хитрощі для тривалого зберігання часнику такі:

  • Коріння потрібно обрізати на 3-5 мм від цибулини;
  • Бадилля потрібно обрізати на відстані 10 см від цибулини.

Так ви мінімізуєте ризики нашкодити плодам і занести інфекції у цибулини. Після цього потрібно залишити часник у корзині в прохолодному місці. Звичайно, найкраще для цього підійде льох.