Городники розповіли, як правильно садити озимий часник з насіння
Розповідаємо далі в матеріалі про особливості цього методу, а також про те, як правильно висадити бульбочки озимого часнику, щоб отримати хороший урожай у новому сезоні.
Фахівці зазначають, що цей спосіб дозволяє отримати багато здорового посадкового матеріалу потрібного сорту. Цибулини часнику, що знаходяться в ґрунті, часто хворіють і підгнивають. Бульбочки не мають такого недоліку. Також це простий спосіб оновити насіннєвий фонд.
До мінусів належить те, що вирощування посадкового матеріалу займає багато часу. Крім того, цей метод розмноження підходить тільки для стрілкувальних сортів часнику.
Урожайність у новому сезоні значною мірою залежить від дотримання строків посадки озимого часнику. Зокрема, як зазначають експерти, висаджувати насіння слід мінімум за 30 днів до настання стійких морозів.
Городники радять за 1,5-2 місяці перед посадкою зберігати насіння часнику в прохолодному приміщенні, щоб вони загартувалися. Перед посівом їх потрібно витягнути з суцвіть і відсортувати за розміром, залишаючи найбільші. Перед посадкою можна замочити насіння в розчині янтарної кислоти.
Експерти рекомендують садити насіння на глибину 3-5 см, а відстань між бульбочками має становити близько 2-4 см. Між рядками варто залишити 15-20 см. Адже так буде зручніше в подальшому здійснювати догляд за сходами.
Перед посадкою часнику насінням під зиму грядку потрібно перекопати на штик лопати й одночасно видалити бур’яни. Для підвищення врожайності бажано внести перегній або компост. Якщо немає органічних добрив, можна використовувати гранульоване універсальне добриво згідно з інструкцією.
І ще один лайфхак: зверху бульбочки часнику після посадки потрібно трохи присипати землею та замульчувати. Підійдуть перегній, тирса, торф. Це допоможе зберегти вологу в ґрунті та запобігти вимерзанню часнику взимку.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень