Досвідчені городники поділилися методами боротьби зі слимаками восени
Існує кілька способів, які допоможуть позбутися слимаків у саду та на городі або ж принаймні зменшити їх кількість.
Слимаки мають досить широкий асортимент ворогів, у тому числі й хижаків. З ссавців слимаків охоче поїдають їжаки, кроти, землерийки та деякі гризуни; з птахів – граки, галки, шпаки та деякі чайки, а з домашніх птахів – кури та качки. Слимаки також входять до харчового раціону багатьох жаб, саламандр, ящірок і змій.
Для залучення на ділянки природних хижаків потрібно встановити будиночки, годівниці та схованки для дрібних тварин і птахів.
Перекопування ґрунту підніме схованих слимаків на поверхню, а птахам та іншим хижакам буде простіше їх виявити. Перекопувати город потрібно пізно восени, при цьому не варто розрівнювати землю граблями.
Слимаки, як правило, уникають лужної землі. Вапно і деревна зола знижують кислотність ґрунту за рахунок підвищення рівня pH, що в ряді випадків добре і для культур, які не можуть отримувати необхідні поживні речовини із занадто кислого ґрунту
Перед перекопуванням під зиму вапно додають у ґрунт або розсипають прямо на поверхні.
Мульчування деяких рослин на зиму просто необхідне, але як бути в цьому випадку? Мульчу можна заготовити за межами ділянки і коли ґрунт почне замерзати, прикрити нею рослини. Або після перших заморозків провести огляд мульчі в замульчованих пристовбурних колах, видаляючи молюски та їхні кладки.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень