09.11.2024 13:19

Морква виростає “на славу”: не просто поливаю, а використовую старий дідівський метод — про нього всі забули

Вже давно не можете зібрати хороший врожай моркви та доводиться купувати її в магазині? Спробуйте поливати грядки за порадою фермерів, щоб досягнути кращого результату.
Автор: Людмила Кондратюк

Городники знають, що вирощування коренеплодів може бути дуже неефективним. Причина часто ховається у неправильному догляді. Сучасні методи — це чудово. Але чомусь нашим дідусям і бабусям вдавалося вирощувати неймовірні овочі, не маючи поруч купи магазинів з різноманітними добривами. Що ж вони застосовували замість цього?

Перший “секретний” компонент — зола. Думали, що вона є просто сміттям? Зовсім ні! Зола містить велику кількість компонентів, які потрібні рослинам. Зокрема, в ній є багато калію та фосфору, що дозволяють моркві рости ефективніше. Застосовувати золу можна сухою чи у вигляді настою. Для останнього треба 100 г золи розчинили у 10 л води. Залиште настій на 10 годин, після чого його можна застосовувати для поливу грядок.

Агрономи розповіли про найкраще добриво для морквиАгрономи розповіли про найкраще добриво для моркви
Агрономи розповіли про найкраще добриво для моркви

Також корисними є бур’яни. Здивовані? Саме так, вони можуть насичувати моркву різними мікроелементами. Звісно ж, мова не про їхній ріст на грядці, бо у цьому випадку вони лише забиратимуть поживні речовини. Потрібно також приготувати настій. Для нього підходять кульбаба, полин та кропива. Їх треба подрібнити, залити водою (достатньо лише покрити рослини), а потім настоювати 3-5 днів на сонці. Готовий настій розбавляється 1:10.

А чи знаєте ви, яку користь можуть приносити кури? Вважаєте, що лише нести яйця? Чи, можливо, ви ще згадали про м’ясо? Насправді кури користі також своїм послідом. У чому причина? У поживних речовинах, які він містить. Курячий послід — це одне з найбільш ефективних органічних добрив. Для приготування розчину з ним потрібно взяти 10 частин води на 1 частину посліду та залишити на 12 годин.

Агрономи розповіли про найкраще добриво для моркви