За словами фахівців, ключовий момент під час відновлення спатифілума полягає в обрізці “під корінь” та правильному живленні. Читайте про це далі в нашому матеріалі.
Радикальна обрізка
Спочатку рекомендується взяти гострі ножиці, ніж або секатор та обрізати всі листки спатифілума, залишивши лише коріння. Не бійтеся обрізати рослину повністю, адже це стимулює ріст нових листків та сприяє утворенню квітконосів.
Уникайте пересадки
Після обрізки важливо не пересаджувати рослину, щоб не змушувати її витрачати додаткові сили на кореневу систему. Інакше листя буде рости повільно, і весь процес відновлення затягнеться.
Підкислення ґрунту
Як стверджують досвідчені квітникарі, для активного росту зелені ґрунт можна трішки підкислити. Для цього слід розвести 0,5 г лимонної або бурштинової кислоти в одному літрі води та полити отриманим розчином рослину під корінь (приблизно 300 мл на горщик).
Азотна підгодівля
Для того, щоб стимулювати ріст листя, рекомендується використовувати азотне підживлення. Для цього необхідно розвести 0,2 г бурштинової кислоти та 2 мл нашатирного спирту в 1 літрі води. Рослину слід полити під корінь двома столовими ложками отриманого розчину, забезпечивши вологість ґрунту, щоб не пошкодити коріння. Підживлення варто повторювати один раз на 14 днів.
Підживлення біогумусом
Між поливами можна також використовувати біогумус (на 1 літр води розвести 5 мл). Таке підживлення допоможе стимулювати ріст зелені, його можна проводити кожні п’ять днів.
Повторний курс підживлення
Через 14 днів після біогумусу рекомендується повторити підживлення з нашатирним спиртом. Цей курс потрібно повторити два-три рази, і вже приблизно через 60 днів спатифілум перетвориться на розкішну рослину з пишним листям та білими квітами.
Дотримуючись цих простих рекомендацій, ваша рослина незабаром стане справжньою зеленою окрасою, яка щодня буде радувати вас здоровими квітами та насиченою зеленню.