Що потрібно зробити у саду в останній місяць року
Дійсно, грудень – це час, коли сад занурюється у зимовий сон, але це геть не стосується господарів.
В останній місяць року важливо забезпечити теплоізоляцію для коріння та стовбурів дерев, тому замульчуйте пристовбурні кола товстим шаром торфу, соломи чи сухого листя. Тоді ґрунт точно втримає тепло.
Зима, що насувається, — голодна пора для гризунів. Ось чому не менш важливо обробити стовбури спеціальними розчинами проти “їдоків”. Можна також обмотати їх ялиновим гіллям чи агроволокном. Не забувайте й про додатковий захід – побілку дерев вапном або садовою фарбою. Від сонячних опіків та утворення тріщин через перепади температур ці міри будуть достатніми.
Всім відомо, що обрізка сухих і зламаних гілок у грудні – це для профілактики хвороб і шкідників, але важливо зробити її правильно та безпечно. Тому:
Ніжні кущі теплолюбних рослин потребують особливої уваги. Тож накрийте їх агроволокном або мішковиною, а трояндам ще й підсипте пісок чи торф, щоб захистити коріння.
Коли як не зараз зайнятися цими справами, на які постійно раніше не вистачало часу. Перед зимовим зберіганням садовий інвентар слід ретельно очистити, видалити залишки ґрунту, змастити металеві частини олією для запобігання іржі, ну і, врешті решт просто добре наточити інструменти. Якщо погода дозволяє, то зберіть залишки опалого листя, сухі рослини та бур’яни, аби уникнути поширення хвороб.
І ще одне, не менш важливе. Розвісьте годівниці та наповніть їх насінням, крупами або несолоним салом, тому що птахи не лише прикрасять ваш сад, а й стануть природними захисниками від шкідників.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень