Чому не можна робити укол тієї ж голкою, якою набиралися ліки
Чому не можна робити укол тієї ж голкою, якою набиралися ліки? Медикам відома відповідь на це питання, чого не скажеш про далеких від медицини людей. Насправді даного правила дотримуються не всі, проте їм краще не нехтувати.
Автор: Юлія Рябко
Вакцинація
Звичайно, для лікарів і медсестер немає нічого складного в тому, щоб зробити пацієнтові ін’єкцію. Однак далека від медицини людина може навіть не знати, чому не можна робити укол тієї ж голкою, якою набиралися ліки. Про це ми і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.
Такий порядок існує давно, проте не всі його дотримуються і нічого хорошого в цьому немає. Справа в тому, що коли голка протикає пробку флакончика з препаратом, вона може затупитися або інфікуватися.
Щеплення
Саме тому необхідно дотримуватися наступної інструкції:
Якщо ліки знаходяться в ампулі, відразу ж перевіряємо її назву, дозування, термін придатності і зовнішній вигляд. У разі відсутності будь-яких невідповідностей, струшуємо ампулу, щоб розчин опинився в її найширшій частині. Надпилюємо ємність, протираємо її антисептичною серветкою, надломлюємо шийку і набираємо лікарський засіб.
Якщо препарат у флаконі, початок такий самий — необхідно провести перевірку. Потім пінцетом або ножицями відгинаємо частину кришки, яка закриває гумову пробку, протираємо останню антисептиком. Далі опускаємо голку прямо через пробку у флакон під кутом в 90 градусів так, щоб її зріз виявився всередині. Перевертаємо ємність догори дном, набираємо розчин в шприц.
Тепер незалежно від того, як було розфасовано ліки, потрібно обов’язково замінити голку на стерильну. Якщо цього не зробити, можна занести інфекцію і замість лікування тільки погіршити ситуацію.
Стерильні голки навіть фасують окремо від шприців
До речі, щоб даремно не витрачати упаковки зі шприцами, голки часто фасують окремо. Це роблять як раз таки з урахуванням зазначених правил.