Тиха година взимку в яслах за часів СРСР
Зараз малюки в дитячих садах під час тихої години відпочивають в комфортних і затишних спальнях, тоді як за радянських часів всього цього не було. Більш того, дітей виводили спати на свіже повітря навіть взимку. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо вам, з чим це пов’язано і чому холод корисний для здоров’я.
Як не дивно, проте холод надає куди більш корисний вплив на організм, ніж тепло. Хоча багато батьків досі помилково вважають, що взимку діти повинні гуляти рідше і менше. Справа в тому, що мороз дезінфікує повітря, вбиває алергени, хвороботворні мікроби і віруси, а ще низькі температури активізують захисну функцію імунної системи людини.
Коли малюки знаходяться на вулиці, у них істотно зменшується ризик заразитися застудою і поширити її по всій групі. В умовах закритих приміщень, особливо це стосується опалювальних періодів, патогени розмножуються досить активно. У дитячих садках і школах додатково до цього є колективність, що посилює захворюваність.
А ось у відкритому середовищі для збудників вірусів умови несприятливі, тому в радянські часи навіть найменших вихованців виводили на тиху годину у двір. Ці заходи сприяють зміцненню імунітету, тому дітки тоді і хворіли менше. До всього іншого, це полегшувало життя вихователям, оскільки на свіжому повітрі хлопчики і дівчатка краще засинали.
Звичайно ж, враховувалася погода і температура, в залежності від чого дітей відповідно утеплювали. Так, щоб ніхто не змерз, для них шили спальники з овечої шкури.
У шведських дитячих садках тиху годину досі влаштовують на вулиці, а деякі групи і зовсім більшу частину дня проводять на дворі. Займаються вони усім тим, чим зазвичай займають юних вихованців, в приміщення вони заходять тільки на обід і для відвідування вбиральні, або ж в дуже холодну вітряну погоду.
Шведи вважають, що проведені їх дочками і синами будні в кімнаті з 30 іншими дітьми погано позначаються на здоров’ї. Саме тому в якості профілактики простудних захворювань вони продовжують загартовувати своїх дітей так само, як це робили в СРСР.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень