Досить довгий час вчені вважали найбільш комфортною для організму теплу погоду, однак вивчення впливу холоду змусило їх змінити свою думку. При цьому багато батьків досі вважають, що кількість зимових прогулянок слід мінімізувати, а це в корені невірно.
Справа в тому, що мороз навпаки дезінфікує повітря, знищує віруси, мікроби і алергени. Крім того, саме низькі температури активізують захисні функції організму. Тому всупереч поширеній думці найбільше людей хворіє не в морозні періоди, а під час відлиги і сльотавого міжсезоння.
Незважаючи на те що застуда часто виникає від переохолодження, укутування дитини — далеко не найкращий спосіб захистити її від захворювання. Вона повинна бути одягнена в комфортний одяг в кілька шарів так, щоб самостійно пристосовуватися до температури. До того ж, дітям краще не сидіти вдома, навіть коли на вулиці холодно і сонце закривають хмари. Це погано як для здоров’я, так і для їх фізичного і психічного розвитку.
Саме відкрите середовище істотно зменшує ймовірність поширення вірусів. У закритих же приміщеннях, особливо в опалювальний період вони навпаки розмножуються, а в дитячих садах і школах присутня ще і колективність, значить ризик одній дитині заразити іншу збільшується. На відкритому повітрі для збудників хвороб несприятливі умови, так що і взимку малюків у садочках та початкових класах повинні виводити на прогулянку.
Також варто відзначити позитивний вплив на організм людини сонячного вітаміну D. Він здатний піднімати настрій, тому оптимісти і хворіють рідше. До речі, в холодну пору року найкорисніше сонце світить вранці. Більш того, морозне повітря сприяє підвищенню тонусу нервової системи, поліпшенню обміну речовин і нормалізації вироблення гормонів. Все це завдяки високим показникам щільності кисню і легких іонів в зимові місяці.
З урахуванням вищесказаного, знайте, що завдяки частим прогулянкам взимку і загартовуванню ви разом з дітьми забудете, як це — лікуватися від застуди.