Сіль – всьому голова. Вона потрібна майже для всіх страв, і навіть для приготування десертів. Але часто трапляється так, що сіль набирає вологу, злипається і збивається у грудки. Це неабияк ускладнює її використання. Однак досвідчені господині давно знайшли простий спосіб, як уникнути цієї проблеми.
Головний секрет полягає в додаванні до солі трохи зерен рису. Звичайні рисові зернятка чудово вбирають зайву вологу, не дозволяючи солі камʼяніти. Просто додайте невелику кількість рису у солонку, і вона залишатиметься сухою та розсипчастою, а на смак це ніяк не вплине. Якщо ви маєте звичку купувати одразу багато солі, можна рис насипати в мішечок і покласти до ємності, щоб метод був ефективним.

Ще один важливий момент – правильне зберігання солі. Найкраще пересипати її з пачки в герметичну скляну чи пластикову ємність із кришкою. Це допоможе захистити сіль від контакту з вологим повітрям. Скляні банки також зручні тим, що дозволяють бачити вміст, а герметичність забезпечує довше збереження її якостей. Якщо ви користуєтесь солонкою, переконайтеся, що вона також має щільну кришку.
Щоб додатково убезпечити сіль від надмірної вологості, можна покласти кілька сухих лаврових листків у банку чи солонку. Лаврове листя, як і рис, чудово поглинає вологу, а ще додає приємний аромат. Але якщо ви користуєтесь сіллю для приготування не тільки солоних страв, а й десертів, краще тоді обрати не лавровий лист, а рис, щоб уникнути зайвих запахів.
Ще одне правило господинь – зберігати всі спеції у сухому місці, подалі від плити та раковини, де завжди підвищена вологість. Та якщо у вас вже є закамʼяніла сіль, просто пересипте її у мішечок, який не пропускає дрібні часточки, і розбийте грудочки скалкою. Процес займе пару хвилин, а вже після цього покладіть до ємності з сіллю рис, і ситуація більше не повториться. Бажаємо успіхів!