Викидати? Нізащо: кума навчила, як дати друге життя старим кухонним губкам, щоб врятувати улюблені квіти

Якщо ви вважаєте, що кухонна губка – річ одноразова: відмила свій ресурс, потемніла і їй пряма дорога у смітник, то це не так! У світі квітникарства ця річ може стати справжньою знахідкою для рослин.

Винахідники ці хитрощі відкрили випадково, коли шкода було викидати губки, що вже не годяться для миття посуду. Тепер же вони стали вірними помічниками у догляді за квітами. Як це? Зараз розповімо.

Стара кухонна губка здатна стати у пригоді квітам

Вологий резервуар для вазонів

Якщо ґрунт у вазоні швидко пересихає, а поливати рослини кожного дня у вас немає часу, використайте старі губки як резервуар для вологи. Для цього візьміть кілька чистих (але вже непотрібних для кухні) губок і наріжте їх на шматочки. Потім покладіть на дно горщика перед тим, як насипати землю. Ну а далі посадіть рослину та добре полийте. Губки вбиратимуть воду й поступово віддаватимуть її корінню, зберігаючи оптимальну вологість.

Дренаж замість керамзиту

Не хочете витрачатися на дренаж? Це цілком зрозуміло. Тож замініть його кухонними губками! Вони працюють так само як і керамзит. Тобто затримують зайву вологу, не дозволяючи корінню загнивати. Отже, візьміть кілька губок, розріжте їх на великі шматки та викладіть на дно горщика. Після того засипте зверху ґрунтом і посадіть квітку. Запевняємо, такий метод чудово працює для кімнатних рослин і навіть розсади.

Екстрена реанімація пересохлих рослин

Забули полити улюблену квітку, і вона почала в’янути? Що ж, прикро, але буває. Тож не засмучуйтесь, бо звичайна губка допоможе повернути їй життя! Добре намочіть губку у воді й покладіть її біля коріння рослини або під листя. Дайте їй кілька годин увібрати вологу і квітка оживе просто на очах.

Ідеальне середовище для вкорінення живців

Якщо ви розмножуєте квіти живцями, спробуйте укорінювати їх не у воді, а в губці. Для цього візьміть вологу губку та зробіть у ній невеликі отвори. Потім вставте в ці отвори живці так, щоб вони добре трималися, а тоді помістіть губку у контейнер із невеликою кількістю води та поставте у тепле місце. Через кілька тижнів на живцях з’являться корінці, і їх можна буде пересадити у ґрунт.

Популярне

Подібні новини