Винахідники ці хитрощі відкрили випадково, коли шкода було викидати губки, що вже не годяться для миття посуду. Тепер же вони стали вірними помічниками у догляді за квітами. Як це? Зараз розповімо.

Вологий резервуар для вазонів
Якщо ґрунт у вазоні швидко пересихає, а поливати рослини кожного дня у вас немає часу, використайте старі губки як резервуар для вологи. Для цього візьміть кілька чистих (але вже непотрібних для кухні) губок і наріжте їх на шматочки. Потім покладіть на дно горщика перед тим, як насипати землю. Ну а далі посадіть рослину та добре полийте. Губки вбиратимуть воду й поступово віддаватимуть її корінню, зберігаючи оптимальну вологість.
Дренаж замість керамзиту
Не хочете витрачатися на дренаж? Це цілком зрозуміло. Тож замініть його кухонними губками! Вони працюють так само як і керамзит. Тобто затримують зайву вологу, не дозволяючи корінню загнивати. Отже, візьміть кілька губок, розріжте їх на великі шматки та викладіть на дно горщика. Після того засипте зверху ґрунтом і посадіть квітку. Запевняємо, такий метод чудово працює для кімнатних рослин і навіть розсади.
Екстрена реанімація пересохлих рослин
Забули полити улюблену квітку, і вона почала в’янути? Що ж, прикро, але буває. Тож не засмучуйтесь, бо звичайна губка допоможе повернути їй життя! Добре намочіть губку у воді й покладіть її біля коріння рослини або під листя. Дайте їй кілька годин увібрати вологу і квітка оживе просто на очах.
Ідеальне середовище для вкорінення живців
Якщо ви розмножуєте квіти живцями, спробуйте укорінювати їх не у воді, а в губці. Для цього візьміть вологу губку та зробіть у ній невеликі отвори. Потім вставте в ці отвори живці так, щоб вони добре трималися, а тоді помістіть губку у контейнер із невеликою кількістю води та поставте у тепле місце. Через кілька тижнів на живцях з’являться корінці, і їх можна буде пересадити у ґрунт.