Одна з причин, чому посуд не залишається блискучим та сяючим після миття – особливості складу води. Жорстка вода може залишати на посуді білий наліт, який не так легко прибрати, особливо, якщо вчасно не протерти краплі. У закладах харчування цей нюанс враховують і використовують спеціальні помʼякшувачі. Крім того, там застосовують професійні мийні засоби, які чудово розчиняють жир і надають посуду дзеркального блиску.
Але не варто думати, що без професійної хімії вдома неможливо досягти такого ж ефекту. Господині вже давно знайшли простий, але дієвий розчин, який повертає посуду ідеальний блиск без зайвих зусиль та витрат. Як і з чого його приготувати – розповідаємо далі.

Щоб приготувати цей засіб, вам знадобляться доступні компоненти, які завжди є під рукою. Спочатку потрібно взяти пʼять літрів теплої води, додати туди сто грамів звичайної кухонної солі та ретельно перемішати, щоб вона повністю розчинилася. Після цього вливаємо склянку оцту, який чудово розчиняє жир і видаляє вапняний наліт. Завершальний інгредієнт – сік половини лимона.
Готовий розчин потрібно використовувати одразу. Тарілки, бокали, чашки, склянки та інший посуд потрібно покласти у цю рідину на кілька хвилин, а потім легко протерти губкою. Завдяки такому способу не залишиться жодних розводів, і навіть прозорий скляний посуд засяє, як сніжинка на сонці. Головне – після обробки добре сполоснути все чистою, прохолодною водою і дати висохнути природним шляхом.

Такий метод обробки посуду ніяк не впливає на його якість, тому ви сміливо можете використовувати його навіть для миття кришталевого посуду чи з візерунками та іншими декоративними нюансами. Варто спробувати лише раз, щоб більше ніколи не повертатися до тьмяних тарілок і натирання їх рушником до скрипу. Користуйтеся!